Vánoční trh tu odstartoval už v devět hodin ráno. Odpoledne se pak na pódiu vystřídalo několik hudebních souborů včetně hlavního hosta, skupiny Rangers. Celé dění přitom směřovalo k slavnostnímu vyvrcholení v podobě společného zpívání koled, ke kterému se v osmnáct hodin lidé na přeštickém náměstí připojili.

„Na zpívání se určitě moc těšíme, přišli jsme ale už teď, abychom si dali medovinu, svařák a ochutnali klobásku,“ svěřila se Deníku Milena Hájková. „Já už měl ty medoviny dvě, přece jenom v téhle zimě se člověk musí nějak zahřát,“ smál se její manžel Pavel. Oběma prý nejvíce z celých trhů učaroval flašinetář, který svůj nástroj proháněl klikou už od dopoledne.

K hromadnému zpívání koled se ve středu večer kromě Přeštic připojila i řada dalších míst na Plzeňsku. Zpívalo se například ve Spáleném Poříčí, Blovicích, Chlumčanech nebo Kasejovicích. Koledy Nesem vám noviny a Narodil se Kristus Pán zazněly v celkem jedenácti městech Plzeňského kraje. Ve čtvrtek najdete na stránkách Deníku fotografie z některých míst. Celou fotogalerii si už teď můžete prohlédnout na našich internetových stránkách.