Jednatřicetiletý fotbalista v Turecku úspěšně absolvoval zdravotní testy a aktuálně dvanáctému klubu Süper Lig se upsal na dva a půl roku s roční opcí.

„Mám smíšené pocity, protože jsem v Plzni prožil krásná léta. Jsem vděčný za to, že jsem mohl po angažmá v Boleslavi jít zpátky domů. Zatímco dříve jsme tady zachraňovali první ligu nebo se do ní snažili postoupit, v posledních čtyřech sezonách to bylo něco neuvěřitelného. Teď se ale přede mnou objevila nová příležitost, nová výzva a já se rozhodl ji vyslyšet," komentoval svůj odchod do turecké ligy Václav Procházka.

Rodák z Rokycan odchází na první zahraniční angažmá po čtyřech letech ve Viktorii, v jejímž dresu dosáhl na dva mistrovské tituly a radoval se i ze zisku českého superpoháru. Zahrál si rovněž v základních skupinách Ligy mistrů i Evropské ligy. V aktuálním ročníku navíc vedl plzeňský odchovanec svůj klub s kapitánskou páskou na ruce.

„Přestup Václava Procházky do zahraničí beru jako určitou formu odměny za skvělé výkony, které v Plzni během svého angažmá odváděl. Vašek je plzeňským odchovancem a hráčem, kterého k Viktorii pojí pevné pouto. Jsem velmi rád, že se naše cesty rozcházejí za vzájemného respektu," říká generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek.

Nabídky na přestup Václava Procházky podle Šádka registrovala Viktoria dlouhodobě., „Po dohodě s hráčem jsme je ale vytrvale odmítali. Současná nabídka však splnila představy Viktorie i samotného hráče, Osmanlispor měl o Vaška eminentní zájem a našli jsme společnou řeč," uvedl generální manažer Viktorie.

„Je mým velkým přáním, aby Vašek našel pevné místo v sestavě Osmanlisporu a dařilo se mu jak sportovně, tak v osobním životě," dodal Adolf Šádek.