Ze získaného páru krátce po příjezdu ale uhynula samice a s ní na dlouhou dobu odešla též vidina plnohodnotného chovu s perspektivou mláďat. Získat samici k vytvoření páru totiž nebylo jednoduché. „Na jedince odchované v lidské péči snad nebylo možné ani narazit. Většina importovaných zvířat z volné přírody trpěla po náročném transportu přes půl zeměkoule dehydratací a velmi špatným zdravotním stavem končícím v naprosté většině případů úmrtím. Podle fanouškovského webu zootierliste.de je z institucí chová v současnosti (2023) v Evropě už pouze zoo v Moskvě," uvedl mluvčí plzeńské zoo Martin Vobruba.

Pět let tak byl samec umístěn v expozici tropického terária, poté byl v roce 2013 předán soukromému chovateli. Tento krok slavil úspěch a zoologická zahrada obdržela v roce 2015 tři mláďata, potomky tohoto samce. Dospělosti se dožily dvě samičky, ke kterým se v roce 2021 připojil dospělý samec, kterého expozice Akva Tera získala.

První odchov ohrožených zeber bezhřívých se letos povedl plzeňské zoologické zahradě. Samici narozenou 16. ledna chovatelé pojmenovali Tanisha, 27. března se pak narodila Embimbi.
V Plzni odchovali ohroženou zebru bezhřívou, na světě jich je jen pár stovek

První oplozená vejce objevili ošetřovatelé v září 2022. Vánoční nadílka s podobou očekávaného odchovu se ale nekonala. V prosinci 2022 se první mládě sice dokázalo proříznout skrze vaječnou skořápku, vylézt z ní však už nezvládlo. Na doporučení zkušeného chovatele byla zbývající vejce přemístěna do inkubátoru s teplotou 23,5 ºC s nadějemi, že tím bude jeden z možných faktorů neúspěchu eliminován.

Ke zdařilému líhnutí došlo 20. března 2023, kdy na svět přišlo první mládě, a to po 99 dnech inkubace. Druhé následovalo o tři dni později. "Ošetřovatelé nyní oslavují pět vylíhnutých mláďat a drží pěsti dalším sedmi vejcím, která čekají v inkubátoru," doplnil Vobruba.

Chovné trio je ke spatření v návštěvnické části Akva Tera, mláďata jsou umístěna v chovatelském zázemí.

V uplynulých dnech rozšířila kolekci plzeňské zoo Mira, mladá samice irbise horského známého také jako levhart sněžný.
V plzeňské zoo mají novou samici sněžného levharta

Stromových agamy Lophosaurus dilophus jsou relativně velcí ještěři s nápadně zvětšeným hrdlem a šupinami tvořícími hřeben táhnoucí se od hlavy až po ocas pocházejí z druhého největšího ostrova světa, Nové Guiney. Vyskytují se ale rovněž na několika dalších přilehlých ostrovech a souostroví, a to převážně v tropických deštných lesích do nadmořské výšky 800 m n. m.