„Zoo je otevřena i na Štědrý den a cesta do ní je pro mnoho Plzeňanů už řadu let tradiční sváteční procházkou. I dnes do zoo přišlo devět stovek lidí,” řekl František Hykeš ze zoo.

„Ještě tak před sedmi lety to byla výlučně pánská jízda tatínků a dětí, maminky dělaly asi přípravy na Štědrý večer, teď je ale každoročně víc a víc rodin,” poznamenal. Dárky, které lidé do zoo přinesou, dostanou postupně zvířata.

Desítky dětí, ale i rodičů si v tropickém pavilonu vyzkoušely také tradiční chytání „zlaté rybky”. V kádi s vodou se zájemci pokoušeli holýma rukama chytit živou rybu. Za odměnu pak získali drobné dárky.

Bez dárků dnes nezůstala ani zvířata. Některá dostala část dobrot přinesených návštěvníky, speciální stromek s dobrotami zabalenými do dárků měla také skupina šimpanzů.

„Vánoční týden u nás začal zdobením stromků mateřskými a základními školami, které si zdobily svůj stromek přírodninami a vlastními ozdobami. Byly tu nejen plzeňské děti, ale také školáci ze Stříbra nebo až z Rozvadova,” uvedl Hykeš.

Zahrada, která slaví pětaosmdesáté výročí založení, i letos usiluje o návštěvnický rekord.

Návštěvnost v posledních letech trvale roste. Ještě v roce 2000 přišlo za celý rok kolem 213000 lidí. Loňský, dosud rekordní rok to bylo 461000 návštěvníků.

Zoo hranici 400000 návštěvníků za rok poprvé překonala v roce 2007, od roku 2009 do ní každoročně zamíří víc než 450.000 lidí.

Loňská rekordní návštěvnost vynesla zahradě druhé místo v návštěvnosti mezi všemi zoologickými zahradami v zemi.

Nynější kolekce čítá na 21 hektarech plochy 6800 zvířat 1300 druhů a poddruhů, což je nejvíce mezi zahradami v České republice.