Sotva se Karlovarská třída po přidání třetího jízdního pruhu zacelila, čeká ji další kopání. Tentokrát se bude kopat kanalizace a stavbě bude patřit celý prostřední pruh ve směru od Lidické ulice k Rondelu. „Pod Karlovarskou třídou se nachází značně opotřebavaný úsek kanalizačního sběrače, který je potřeba obnovit,“ uvedla mluvčí Vodárny Plzeň Kateřina Chmelíčková. První dopravní omezení řidiči pocítí 9. dubna a potrvají celý měsíc, v další etapě se bude pracovat přímo v křižovatce Karlovarská x Lidická a omezení tu budou od května do září.

Osobní auto vjelo v Chlumčanech až do stodoly
Osobní auto projelo zdí do stodoly. Řidička vyvázla bez zranění

Výměna kanalizace1. etapa duben až červenec v úseku Lidická Rondel, dopravní omezení od 9.4. do 29.4.
2. etapa květen až září přímo v křižovatce Lidická x Karlovarská, dopravní omezení po celou dobu

Proč nešlo stavbu třetího pruhu a kanalizace zkoordinovat? „Je to obtížné, kanalizace se dělá až v šesti metrech pod zemí, navíc požadavek policie byl zachovat vždy dva jízdní pruhy funkční,“ poznamenal šéf magistrátního odboru investic Pavel Grisník. Celá stavba má skončit do poloviny října, a to včetně posledních terénních úprav.

Mezi ně patří vyasfaltování všech tří jízdních pruhů tak, aby byla plocha celé magistrály jednotná a bez drobných výškových rozdílů.

Třetí pruh je vyhrazen záchranářům a autobusům, jen v době stavby kanalizace bude výjimečně pro všechny. „Chtěli jsme, aby jej v budoucnu mohla používat mimo dopravní špičky i ostatní doprava, ale narazili jsme na negativní stanovisko policie,“ řekl technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS) s tím, že před Rondelem by mohlo docházet k nebezpečným situacím.

Denisa M. u soudu
Začal soud s pěstounkou, která utýrala k smrti dvouletou neteř