Zoo otevřela přesně před týdnem po více než třech měsících nucené pauzy, kterou zapříčinila opatření proti šíření koronaviru. Kvůli restrikcím zůstávají zatím stále zavřené pavilony, zahrada také smí naplnit pouze dvacet procent své kapacity, což je zhruba 2500 osob. V sobotu si nenechalo ujít příležitost pozorovat zvířata 2061 lidí, mezi nimiž byl například Petr Navrátil s rodinou a dalšími příbuznými. „Loni v srpnu jsme si pořídili permanentky. To jsme chodili i dvakrát týdně. Třeba jen na hodinu, ale dětem se tu moc líbí a zabaví se. Teď jsme čekali na první příležitost, abychom zase přišli,“ sdělil.

Radost ze znovuotevření zoo měla také Leona Lišková, která dorazila se svými dvěma syna Jakubem a Matějem. „Kluci dostali ve škole za úkol ujít deset tisíc kroků za den, takže to máme jako bojovku a zároveň jsme chtěli podpořit zahradu,“ vysvětlila. Devítiletý Matěj mezitím koukal na chytrý náramek, jenž ukazoval dílčí výsledek skoro 5600 kroků. „Moc se nám líbila vydra a ještě půjdeme na tučňáky,“ shodli se sourozenci.

U žirafího výběhu se delší dobu zdržela Radka Čopanová se synem Michalem. „Už jsme si prohlédli gepardy, lvy a různé druhy ptáků. Škoda, že nebylo otevřeno po celou dobu. Stejně lidé chodili ven, alespoň by se nenahrnuli všichni najednou, jako se to stalo dneska,“ zalitovala.