S koncem prázdnin odzvoní také starým cenám vodného a stočného a lidé se mohou těšit na zlevnění. Návrh na nižší cenu předložila sama Vodárna Plzeň. „Může za to mimo jiné i její vyšší spotřeba," popsal důvod aktuální změny technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

Rekonstrukce na Karlovarské

Na Plzeňany čekají také změny v dopravě. Právě 1. září totiž začne rekonstrukce tramvajové trati na Karlovarské třídě od zastávky Severka až na konečnou. Po dobu oprav dočasně vznikne nová tramvajová linka. „Tramvajová linka č. 3 na trase Bory – Mozartova doplní omezenou a do zastávky Sokolovská zkrácenou linku číslo 4," vysvětluje dopravně provozní ředitel PMDP Jiří Ptáček. Linka pojede pouze
 v pracovních dnech od 4:30 do 20 hodin.

Rozsáhlá rekonstrukce stále ještě pokračuje na Mikulášském náměstí, tramvají se však již nedotkne. Ty společně s ostatními prostředky MHD s prvním školním dnem začnou jezdit v plném provozu. Nově vznikne zastávka Cínová
v Borské ulici. Tu budou obsluhovat linky 15, 17, 18 a N7 a také všechny trolejbusy mířící z nebo do vozovny. Změna čeká také trolejbusovou linku číslo 10, která nově pojede trasu Doudlevecká – U Trati – Koperníkova – Tylova – Americká – Prokopova.

Strážníci pohlídají přechody

Změny v dopravě se dotýkají i cestujících mimo Plzeň. Školní spoj ČSAD linky 450583 z Nezvěstic do Milínova bude zastavovat i ve Šťáhlavech, dva nové školní spoje z Bezvěrova přes Služetín a Vlkošov do Zhořce vznikly také na lince 460127 mezi Mladoticemi a Bezdružicemi. ČSAD posílil také linky v Horní Bříze a z Nýřan do Plzně.

Na začátek školního roku se chystá ale též městská policie. Hlídky strážníků budou celý první školní 
týden dohlížet na přechody v blízkosti plzeňských škol. Hlídky budou například u 16. ZŠ v Resslově ulici, 2. ZŠ ve Schwarzově ulici či na náměstí Míru.