A lékaři ji všem, kdo se chystají třeba jen do Chorvatska a Egypta, vřele doporučují.

„Při prevenci tohoto onemocnění je důležitá především hygiena rukou, konzumace nezávadné vody a tepelně upravených potravin," vysvětluje epidemiolog Petr Pazdiora z plzeňské fakultní nemocnice a dodává, že zejména při cestování však nelze všechna tato kritéria dodržet nebo na ně dohlédnout.

„Nelze se ubránit konzumaci salátů, které nejsou vždy upravovány při dodržování nezbytné hygieny, podobně rizikové mohou být i nejrůznější šťávy lisované z čerstvého ovoce. I ve špičkových hotelích a restauracích pracují lidé, kteří nemají vždy obdobné návyky, které jsou u nás považovány za běžné, navíc v řadě turisticky atraktivních zemí je výskyt virové hepatitidy A daleko častější než u nás," říká Pazdiora s tím, že nejvíce lidí se v poslední době nakazilo v Egyptě, Slovensku, Ukrajině, Španělsku, Rusku, Tunisku, Maroku, Chorvatsku, v současnosti probíhá epidemie v Itálii a Irsku.

Jedinou stoprocentní prevencí před nákazou je očkování. „To by pro dlouhodobou účinnost mělo být provedeno ve dvou dávkách," říká lékařka Daniela Fránová z Centra očkování a cestovní medicíny plzeňského Zdravotního ústavu. Ochrana proti nákaze však nastupuje už čtrnáct dní po aplikaci první dávky. Vakcinaci lze proto stihnout i poměrně na posledních chvíli před dovolenou, přeočkování by mělo přijít za šest až dvanáct měsíců.

Jedna dávka vakcíny přijde na necelých 1300 korun. Vakcinaci celoročně zajišťují očkovací centra, ale i většina praktických lékařů. Zájem Čechů o očkování, především pak při cestách do méně vzdálených destinací, je však obecně poměrně malý, a to i přesto, že prevence dokáže zamezit mnoha následným problémům.

Příznaky žloutenky A

nechutenství, nevolnost, zvracení
zvýšená teplota, slabost, únava
tmavá moč a světlejší stolice
zežloutnutí kůže
méně často kloubní, kožní a neurologické potíže