Do problémů se zákonem se dostal 25letetý cizinec ze sousední země. Mladík si v neděli převzal usnesení o zahájení trestního stíhání. Čelí obvinění z trestného činu krádež. Během dvou týdnů kradl ve třech obchodech.

První z nich navštívil 29. září v Bezručově ulici. Provozovnu si prohlédl a na prodejní ploše si vybral dvě kuchyňské pánve za více než sedmnáct set korun. Vzal je ze stojanu a utekl z obchodu. Duchapřítomný zákazník, který tam v té době nakupoval, neváhal a za zlodějem vyběhl. Mladík ke své smůle při útěku zakopl a upadl na zem. Tam jej zpacifikoval jeho pronásledovatel, který jej předal policistům z obvodního oddělení Plzeň - střed.

Hned následující den, tedy 30. září, mladík zavítal do lékárny na náměstí Republiky. Okolo 16. hodiny se zmocnil klíčů od vitrín, které měla prodavačka na prodejním pultu. Jednu z nich odemkl, ale než stačil něco ukrást, vyrušil jej personál provozovny, který přivolal policisty a ti jej zadrželi.

Cizinec se rozhodl zkusit krást potřetí. Tentokrát se na lup vydal 17. října krátce před desátou hodinou dopoledne. Cílem byla opět lékárna na náměstí Republiky. Pomocí mince mladík otevřel vitrínu se zbožím a chtěl jej ukrást. Vyrušil ho personál a tak z provozovny utekl. Patrně mu to nedalo a do prodejny se o pár minut později vrátil. Ani podruhé se mu ale krádež nepovedla. Zaměstnanci jej zase přistihli a tak mladík opět utekl. To už mu ale byli v patách policisté, které zaměstnanci kontaktovali. Ti mladíka zadrželi.

Cizinec uvedl, že krade, protože potřebuje peníze na heroin, na kterém je závislý asi čtyři a půl roku. Policisté zjistili, že mladík měl co do činění s porušením zákona již v minulosti. V noci z 31. července na 1. srpna letošního roku se ještě s jedním 36letým kamarádem v Božkovské ulici vloupal do vozidla Renault Laguna. Tehdy z auta ukradli dva páry kolečkových bruslí, pět krabiček cigaret, dvě tašky s oblečením a dvě tenisové rakety. Majitel vozu vyčíslil škodu na více než dvacet tisíc korun. I tehdy je pár minut po krádeži zadrželi plzeňští policisté. O jejich dalším osudu teď rozhodnou justiční orgány.