Jde o sehranou dvojici neznámých mužů, jejichž terčem se několikrát stal obchod se značkovým zbožím Pro-Shop Bogner v areálu Golf parku Plzeň u Dýšiny.

Když zaměstnanci obchodu při poslední inventuře zjistili značné ztráty, bylo jasné, že u nich někdo kradl. A ne jednou. „Kameru jsme nechali nainstalovat zhruba před měsícem. Před dvěma týdny přistihla dva muže, které dobře známe. Chodili k nám často, říkali, že se do Golf parku rádi vrací a jejich dětem že se u nás líbí," řekla Deníku vedoucí prodejny Martina Bauerová.

Po mužích nyní pátrají policisté. „Dosud neznámí pachatelé odcizili v neděli 13. května tři sportovní bundy značky Bogner a další oděvy za více než 15,5 tisíce korun," řekl mluvčí severoplzeňské policie Josef Aubrecht.

Z kamerového záznamu je patrná taktika zlodějů. Jeden z nich má přes rameno přehozenou vlastní bundu, pod kterou postupně schovává kradené oblečení. Prodavačka nic netuší, neboť ji druhý zloděj právě zaměstnává.

„Jsou štíhlí, prošedivělí, ve věku 40 až 50 let. Hovoří česky. Kdokoliv by je poznal, ať policisty kontaktuje prostřednictvím linky 158 nebo čísel 737 374 705 či 602 592 186," vyzývá Aubrecht.

Martina Bauerová dodává, že muže by mohlo prozradit také značkové oblečení. „Není levné a nejedná se o obvyklou značku. Někdo by si jí mohl všimnout," domnívá se vedoucí.