Znají jeho tvář, neboť zloděje natočila kamera bankomatu na Masarykově náměstí. Policisté se tedy obrací na obyvatele, jestli muže nepoznávají.

Podle mluvčího Jana Koželuha došlo k vloupání do Opelu Corsa 21. srpna kolem 14. hodiny. „Pachatel u vozidla poškodil skleněnou výplň okna pravých zadních dveří a odcizil dámskou peněženku s finanční hotovostí ve výši 5 500 korun, osobními doklady a osobními věcmi," uvedl Koželuh s tím, že krádeží zloděj způsobil majitelce jedenáctitisícovou a poškozením auta třítisícovou újmu.

„Policisté zjistili, že se pachatel krádeže pokusil z bankomatu Komerční banky Kralovice pomocí z odcizené platební karty vybrat hotovost. Při pokusu jej však zdokumentoval kamerový systém," pokračuje Koželuh.

Muž ve věku 20 až 35 let má nyní na svědomí trestný čin krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za takové počínání mu hrozí až dva roky za mřížemi.

„V případě jakékoliv informace o pohybu nebo pobytu hledané osoby kontaktujte jakoukoliv služebnu Policie České republiky nebo volejte bezplatnou linku Policie České republiky 158," vyzývá Koželuh.

Neznáte ho?

Štíhlý muž ve věku mezi 20 a 35 lety měl na sobě bílé triko s krátkým rukávem, dvěma slabými proužky na ramenou a s blíže neurčeným potiskem vepředu. Dále měl světle modré džíny, tmavé boty, na očích tmavé sluneční brýle, na levé ruce hodinky, na pravé náramky. Vysoký je přibližně 175 až 185 centimetrů, na pravém rameni má podle všeho větší tetování, které je vidět i na jeho krku.