Na několika místech v centru Plzně potkáte od pátku 10. srpna po deset dní muzikanty, divadelníky a další umělce. Začíná totiž oblíbený festival Živá ulice.

Od prvního dne se můžete těšit na dvě scény v Proluce a Šafaříkových sadech, v následujících dnech se přidají další tři hudební scény na náměstí Republiky, U Branky a v Zach’s Pubu. Koho na nich potkáte? Třeba Sto zvířat, Midi Lidi, Ventolin, Cold Cold Nights, Vladimíra Mertu a řadu dalších. Vstup na všechny akce je zdarma.

Letní tábor s městskou policií a hasiči ve Škodalandu
Děti se podívaly do zoo i na hasičskou stanici

Prostor dostanou i plzeňské kapely, které tvoří velkou část hudebního programu. Na festivalu zahrají například Znouzectnost, Frajara Putika, Teepee a Tabasker. „Plzeňské kapely jsou nedílnou součástí festivalu. Máme radost, že máme festivalové stálice, ale dáváme příležitost i mladým kapelám z místní scény, které rozhodně stojí za poslech,“ uvedl dramaturg festivalu Matěj Halaš.

Letos bude Živá ulice obohacena o projekt, který připomene netradičním způsobem padesát let od okupace tehdejšího Československa vojsky Varšavské smlouvy. „Prostřednictvím různých forem, především divadelních představení, ale i hudebních koncertů a následných setkání a besed, budeme sdělovat skutečné příběhy lidí, kteří jsou výrazně spojeni s rokem 1968,“ říká k projektu ředitel festivalu Jakub Vedral.

Ilustrační foto
Multižánrový happening připomene 50 let od okupace

Živou ulici už tradičně ukončí Plzeňany velmi oblíbený Festival polévky, který se bude konat v neděli 2. září v areálu Plzeňského Prazdroje.