Situací se zabývalo i zastupitelstvo Přeštic, pod které obec spadá. Starosta Antonín Kmoch přislíbil častější kontroly městské policie. Strážníci proti narušitelům nočního pořádku ale prý mnoho nezmůžou. „Když vidí strážníky, tak se zklidní. Hlídka je legitimuje, a když odjede, tak opět dochází k rušení nočního klidu,“ vysvětlil Kmoch.

Binec dělají, když se vrací ze zábavy z nedalekých Přeštic. „Na ubytovně jsou totiž i lidé, kteří nepracují. Vyspí se do 11 hodin a pak vyráží do Přeštic,“ povídal muž s tím, že podle jeho informací střechu nad hlavou tu mají i alkoholici propuštění z léčení.

„Každou chvíli sem přijede policie a někdy záchranka, kvůli tomu, že se poperou,“ popsal trable obce.

Město kdysi marně hledalo východisko z neutěšené situace s majitelem ubytovny. „Slíbil, že se bude snažit problém řešit, ale s nepřizpůsobivými lidmi se asi domluvit nedá,“ doplnil Kmoch.

Majitele žerovické ubytovny se nepodařilo kontaktovat.

S ním se už několikrát chtěli sejít i obyvatelé Žerovic. „Majitel se ale vyhýbá,“ posteskl si muž.

Budova v minulosti sloužila k mnoha účelům. Bývala v ní škola, zázemí Krajského ústavu národního zdraví. Po roce 1989 čtyřikrát změnila majitele. „Uvažovalo se, že by se objekt změnil na domov pro seniory. Tahle možnost padla a nyní došlo k tomu, co jsme nechtěli –stěhují se sem nepřizpůsobiví,“ zlobil se.