Amatérský fotograf z Plzně vytvořil na toto téma celou sérii snímků, která je v těchto dnech k vidění v Galerii pěti metrů v plzeňském klubu Kapsa. Výstava čítá celkem osmnáct maloformátových černobílých snímků, které vznikly za pomoci digitální zrcadlovky.

„Mnohem více než o přístroj, kterým jsem fotil, jde o ty přístroje, které jsou na snímcích. Je to stará audiotechnika, která něco pamatuje. Jedná se o kotoučové magnetofony z mé sbírky. Postupem času jsem je opravil a zprovoznil, takže si z nich i dnes mohu pouštět muziku," říká pětatřicetiletý fotograf.

Dříve populární kotoučáky podle něj mají své velké kouzlo, stejně tak jako pohled na spoře oděnou ženu. „To spojení mi přišlo úžasné," vysvětluje autor svou myšlenku. Na Diestlerových fotografiích jsou k vidění hned čtyři kotoučové magnetofony. Nejstarším je Tesla sonet duo z roku 1960. Dalšími jsou Tesla B4, Tesla 444 lux super a Tesla B400.

„Teslu 444 lux super jsme měli léta doma, to je taková rodinná srdcovka. Když to shrnu, všechno jsou to legendární a takřka nezničitelné přístroje. Konec konců nejstaršímu je teď pětašededát let a hraje pořád," usmívá se Diestler.

Snímky vznikaly postupně od loňského prosince, poslední je z poloviny letošního dubna. Zapózovalo na nich pět mladých žen. „S některými jsem spolupracoval už před dvěma lety, když jsem chystal svou první výstavu, a některé dívky jsem prostě oslovil, zda by do toho šly, a klaplo to," přibližuje Diestler.

Fotografii se věnuje od roku 1999. „Začínal jsem na kinofilmu, kterému jsem sice pořád věrný, ovšem snímky prosvou novou výstavu jsem dělal digitální zrcadlovkou," přiznává mladý muž.

Kromě fotografie a renovací starých technických skvostů patří mezi jeho koníčky také pořádání různých kulturních akcí nebo zvučení koncertů. Výstava je k vidění ještě během následujících dvou týdnů.