„Rozhodnutím Okresního soudu Plzeň – město má být panu Krajčíkovi zakázáno řízení všech motorových vozidel po dobu tří let. To přijde nepřiměřené i mně. Je to totiž neúměrně malý trest za to, že již nikdy nebudu moci dělat svou práci, normálně chodit nebo hýbat celou rukou,“ říká Korandová, která byla vždy velmi aktivní a společenský člověk. Se svojí opičkou makaka kápového Barborkou nechyběla na žádné kulturní akci v Plzni. Současná nemohoucnost ji deprimuje, neuplyne jediný den, kdy by neplakala.

Navíc se kvůli svému postižení dostala do finančních problémů. „Nosit uhlí ze sklepa a topit bylo pro mě neúnosné, musela jsem si nechat zavést plyn, stálo to více než 40 tisíc korun. Dva roky nepracuji, invalidní důchod dělá sedm tisíc korun, musela jsem si peníze i půjčit,“ vypráví Korandová. O peníze zkusila napsat i Krajčíkovi. „Odpověděl, že sám má finanční problémy kvůli nehodě a že si nemyslí, že ji zavinil on, proto se odvolal,“ čte Korandová.

„Můj klient pouze využil svého zákonného práva odvolat se,“ uvedl Krajčíkův advokát Jaroslav Bárta. Podrobnosti odmítl bez klientova souhlasu sdělit, stejně jako kontakt na něj. Jak dlouho se soudní jednání potáhnou, zatím nikdo neví. „Pojišťovny v tuto chvíli nemohou dělat vůbec nic. Musíme počkat, až bude definitivně rozhodnuto o tom, kdo nehodu zavinil. Jiné by to bylo v případě, že by klientka měla úrazové pojištění. Tam se částka vyplatí ihned, pojišťovna pak může peníze na viníkovi následně nárokovat, to už ale klienta zajímat nemusí,“ říká mluvčí pojišťovny Kooperativa Marek Vích.

Co se stalo 21. března 2006

  • – Ve 13.30 předjížděl Krajčík se svým golfem za Radčicemi ve směru na Plzeň avii, naproti jela s citroënem Korandová.
  • – Řidička se, stejně jako řidič avie, podle znaleckého posudku snažila brzdit, Krajčík ještě zrychlil.
  • – Korandová se tedy pokusila najet do protisměru a srážce zabránit, Krajčík se ale do svého pruhu vrátil a vozy se srazily.
  • – Korandová byla měsíc a půl v komatu, prodělala několik operací a je v invalidním důchodu.