Jedna vyrazila 8 hodin z Chválenic z jižního Plzeňska. Zhruba 30 traktorů a zemědělských strojů, na rozdíl od minulé jízdy nezastavilo u obchodního centra Olympie, ale pokračovalo dál na kruhový objezd v Částkově ulici, odkud se vracely do Chválenic.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

V Třemošné bylo připraveno asi 35 traktorů s vleky farmářů ze severního Plzeňska a Rokycanska, které vyrazily v 10 hodin na Plzeň.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

„Pojedeme přes Zruč a Bolevec až na kruhový objezd ke Globusu. A potom po výpadovce na Most zpátky,“ říká jeden s organizátorů Tomáš Polcar, předseda představenstva Zemědělského družstva Mladotice.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

„Vláda nesplnila svoje sliby,“ řekl organizátor protestu Jaroslav Šíma. Dodal, že slíbila podporu zemědělců formou slevy na sociálním pojištění, což nesplnila. „Neudržela národní podporu ve výši pěti miliard, je to o dvě miliardy méně, nesplnila slib ohledně nezvyšování daní, například z nemovitostí, a neřeší omezení dovozu základních komodit ze třetích zemí,“ konstatoval. Pokud bude potřeba, jsou zemědělci podle Šímy připravení k dalším protestům, a ještě důraznějším. Protestující zemědělci jsou ve spojení s policií, která by měla dohlížet na bezproblémový průběh protestů.

Zdroj: Bouda Pavel