Kdo si jej zatím prohlédnout nestačil, má poslední možnost zítra a v neděli. Poslední ze tří letošních víkendů, během nichž památka mimořádně otevírá brány, opět láká nejen na bohatý kulturní program.

„Počasí, které nebude vhodné ke koupání, můžete využít k výletu na zámek, kde se natáčel úspěšný film Černí baroni, byl nalezen Rukopis zelenohorský a který má řadu tajemství," zve za pořádající Volnočasové centrum FÉNIX Nepomuk Mirka Brožová.

Areál bude otevřen opět od 9:30 do 19:00 hodin.

„V celodenním programu vystoupí tanečnice, divadelníci, šermíři, jsou připraveny komentované prohlídky i s variantou pro děti, v suvenýrech zakoupíte výroční turistickou známku, otevření je navíc obohaceno řadou výstav, ukázkami řemesel, bohatým občerstvením a možností letu balonem nad Zelenou Horou. Vstupenky lze zakoupit přímo u zámecké brány a jsou víkendové. To znamená. že areál můžete opakovaně navštěvovat v sobotu i v neděli.

U návštěvníků, kteří se na Zelenou Horu už vydali, sklízely úspěch například příležitosti vidět zámecké sklepení, kostel, kapli, vojenskou basu nebo zámeckou zahradu.

Že po nadcházejícím víkendu mimořádné prohlídky skončí, se navíc pozná podle toho, že Želená Hora zhasne. Silné reflektory osvětlovaly zámek od 21. června vždy v době od setmění do půlnoci.

Centrum FÉNIX mohlo mimořádné víkendy pořádat se svolením obce Klášter, na jejímž katastru zámek stojí. Klášter zase potřeboval svolení francouzské společnosti CCEC, která má památku od roku 2010 v nájmu s úmyslem změnit ji v hotel s kulturním a sportovním centrem.

Zatím však pouze platí nájem, provádí nejnutnější opravy a stará se o výplatu ostraze objektu. Na proměnu zámku totiž firma potřebuje evropské dotace, které dosud nezískala.