Interiér kostela se po vyčištění od náletových křovin a po drobných úpravách a přemalování stěn stal nefalšovaným peklem. Filmaři strávili na Tachovsku několik týdnů.

„Na natáčení na Tachovsku vzpomínám velmi rád, bylo úžasné,“ řekl Deníku Zdeněk Troška. „Díky panu Jiřímu Kalašovi, který je vedoucím plánského kina a je velkým fandou a milovníkem filmu, a díky panu Petru Nevařilovi z Plané. Doprovázeli mne tenkrát a pomohli mi najít zajímavé lokace včetně kostela u Kočova,“ vzpomíná režisér.

Ten si dodnes pochvaluje spolupráci občanů Tachovska. „Pomáhali nám všichni, starosta a obyvatelé Kočova, hasiči, prostě všichni. Kostel jsme vyčistili a měli jsme akorát strach, aby na někoho nespadl nějaký kámen. I tomu se podařilo předejít, s pomocí místních jsme tam dali síť, aby nebyl nikdo ohrožen.“

Na spolupráci s filmaři vzpomíná rád také starosta Kočova Miroslav Pešek. „Byla s nimi výborná spolupráce. Pomáhali jsme jim obstarat a postavit lešení, připravili jsme nějaké dříví, dodali lidi, když potřebovali pomoci. A na natáčení se chodily dívat davy lidí,“ říká starosta.

Kromě kostela u Kočova točili filmaři ještě u potůčku v lesích nedaleko Branky. „K potůčku jsme přišli se štábem a zjistili jsme, že všude kolem rostou mraky hub. Tak jsme místo natáčení sbírali houby, nosili je do cateringu a tam nám nadělali samé dobroty. Já hrozně rád sbírám houby, jsem vášnivý houbař, také je rád jím, takže i v tom bylo natáčení nádherné,“ dodává Troška. Ten se chce na Tachovsko brzy se štábem filmařů vrátit. Předpokládá, že by zde natočil některé scény chystaného romantického filmu. Inspirací pro něj je tentokrát osada Světce se svými historickými památkami. Více ale bude vědět příští rok po Velikonocích.