„Doučuji už rok, k dobrovolnictví jsem se rozhodla, protože mi přijde, že ve společnosti roste propast mezi lidmi postiženými sociálním vyloučením a střední třídou. Děti z těchto oblastí často nemají rodiče natolik vzdělané, aby jim pomohli s domácími úkoly či s přípravou do školy a ani nemají finance na to, aby dětem doučování platili,“ vysvětluje dobrovolnice Šárka Vamberová. Největší odměnou je pro ni pak pocit, že něco dělá pro společnost, a výsledky dětí, které se díky jejímu doučování ve škole zlepšily.

„Když jste na děti fakt hodní, tak se vám může stát, že vás u nich doma, kde doučování probíhá, pořádně nakrmí. Teď nedávno jsem dostala parádní vdolky,“ doplňuje se smíchem dobrovolnice.

Tady a Teď nabízí dobrovolníkům z řad studentů Fakulty filozofické a pedagogické na Západočeské univerzitě v Plzni potvrzení o praxi.

Kromě doučování a dalších aktivit se Tady a Teď věnuje i tzv. mentoringu. Jeho klientem je mladý člověk, který v brzké době ukončí základní školu a stojí před rozhodnutím, zda začít pracovat, nebo pokračovat v dalším studiu. Mentor pomocí společných aktivit rozvíjí sociální kompetence svého klienta, které bude potřebovat v další etapě svého života.