„Velké díky všem, kteří se tímto zasloužili o rozvoj studentů. Laboratoř pro internet věcí jim umožní pracovat s aktuálně používanými technologiemi, což je pro kvalitu výuky velmi důležité. Bezesporu to podpoří i jejich zájem laboratoř co nejvíce využívat a rozvíjet třeba i mezioborové projekty,“ sdělil rektor ZČU Miroslav Holeček. Jak dále dodal, za vznikem inovované učebny stojí Centrum informatizace a výpočetní techniky (CIV) Západočeské univerzity, které laboratoř budovalo od května do října letošního roku. Učit se v ní budou např. základy kybernetické bezpečnosti či síťových technologií.

Co se týče vybavení učebny, studenti budou moci nově využívat třeba digitální vyšívací stroj, souřadnicový popisovač, CNC frézky nebo 3D tiskárny.

„Hlavním cílem je otevřít studentům ZČU nové možnosti při využívání moderních technologií v projektech, semestrálních, bakalářských a diplomových pracích,“ doplnil ředitel Centra informatizace a výpočetní techniky Jan Rychlík.

Žiletky v salámu nebo v párcích. Nástrahy skryté v uzeninách nalézají obyvatelé Vejprnic u svých domovů čím dál častěji.
Vejprničtí se bojí o psy. Nachází žiletky v salámech