„O osudu této pošty ještě rozhodnuto není,“ tvrdí Ivo Mravinac z České pošty s tím, že zatím je zavřeno od 1. července 2011 z personálních důvodů. O znovuotevření zatím pošta neuvažuje. Argumentuje tím, že pobočka není ideální, nevyhovuje prostorově ani hygienicky a její uvedení do provozu ´je otázkou´.

Zejména starším lidem, kteří z nádraží cestují, ale zavřené okýnko vadí a chtěli by, aby jej pošťáci znovu otevřeli. „Poštu tu využívalo hodně zákazníků, bylo výhodné před odjezdem autobusu zaplatit třeba složenky,“ uvedl včera na místě Jan Hrubáš. Odhadl, že po peronech a v odbavovací hale se denně pohybuje hodně lidí hlavně z okolních městeček a vesnic, z nichž někde už pošta pobočky zavřela a možnost využít okénko na autobusovém nádraží je pro ně výhodné.

Ředitel ČSAD Miroslav Hucl potvrdil, že denně projde nádražím kolem deseti tisíc lidí. „Skoro pomalu počítáme s tím, že pošta tam fungovat už nebude,“ připustil Hucl. Zatím s ním však zástupci České pošty o definitivním zrušení pobočky nejednali.

Poště hrozilo zavření na nádraží už na jaře loňského roku, tehdy se ale nakonec okénko znovu otevřelo. Mluvčí České pošty Marta Selicharová tehdy potvrdila, že zákazníků je nejvíc právě mezi cestujícími a firma tu nemá žádné smluvní podavatele, P. O. boxy a ani zde nevyplácí důchody. Klienty posílali pošťáci na hlavní poštu v Solní ulici, která je vzdálená asi 600 metrů od nádraží.

Teď Mravinac zmiňuje a doporučuje hlavní poštu znovu, navíc tvrdí, že se plánuje otevření nové pobočky v obchodním centru ve středu Plzně. „Jednalo by se tak o více než plnohodnotnou náhradu,“ míní Mravinac. Jenže protože jde o nové obchodní centrum po Kulturním domě Inwest, který zatím stojí, je to velmi předčasná spekulace o náhradě.

Zavřená je v současné době v Plzni také pošta v Božkově. „Je dosud zavřená z personálních důvodů. Byla několikrát přepadena a její pracovnice jsou v současné době v neschopnosti. Tuto pobočku však v blízkém čase veřejnosti opět otevřeme,“ slibuje Mravinac.