VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelstvo odmítlo haly už v roce 2013

Plzeň - Vyjádření zastupitele Litic Pavla Bosáka.

22.2.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jan Karásek

Už v r. 2013, když se firma Accolade pokusila sondovat názor na možnou výstavbu tehdy jedné haly za agrofarmou, zareagovalo zastupitelstvo MO6 negativně na rozměry stavby a přijalo k němu stanovisko se zásadními výhradami.

V lednu r. 2015 si navíc zastupitelstvo MO6 vymínilo důležitá omezení do regulativu územního plánu, čímž se chtělo pojistit proti podobným dalším pokusům.

Zřejmě proto se lidé napojení na investora a nebo na pozemkové spekulanty pokusili využít svého vlivu na některé složky státní zprávy a územní samosprávy a protlačit si svůj záměr co možná nejdále bez vědomí občanů a zastupitelstva.

Ilustrací budiž to, jak v loni o prázdninách (červenec 2016) nenápadně proběhlo zjišťovací řízení EIA, aniž bylo řádně zveřejněno v místních sdělovacích prostředcích. A nebo jak byla zpracována a schválena územní studie "Litice Na Vršku", aniž by ji zastupitelé nebo občané Litic kdy zahlédli.

Role starosty MO6 v celém procesu i důvody, proč se o určité informace nepodělil, budou předmětem vnitřního zkoumání na příští schůzi zastupitelstva MO6.

Ona mlživá strategie by zainteresovaným osobám málem vyšla, nebýt iniciativy několika zastupitelů, kteří si z veřejných zdrojů sami obstarali detaily o záměru a okamžitě je zveřejnily. Díky zájmu médií a obrovské angažovanosti obyvatel obvodu při podpisové akci se podařilo náš odmítavý postoj k danému záměru jasně komunikovat.

Od té doby je naší primární snahou už nic nezastírat. Trváme na veřejné schůzi, kde bychom mohli naše požadavky prezentovat a vyslechnout odpověď města. To samozřejmě není nic příjemného pro ty, kteří by raději dále jednali v tajnosti a tudíž se veřejné schůzi brání. Jediné, co město doposud předvedlo, je další schůzka pana primátora se starostou obvodu za zavřenými dveřmi. Občané zatím nedočkavě vyhlížejí oznámení termínu veřejného setkání. Zastupitelé zvažují další kroky, jak tento proces urychlit.

Pavel Bosák, zastupitel Městského obvodu 6

Autor: Redakce

22.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
parlamentní volby v Horních Počernicích, 20.10.2017
SLEDUJEME ON-LINE
22

Volební místnosti se zavřely

Ilustrační foto.

Opilý řidič havaroval u Chotíkova. Nikdy si přitom neudělal řidičák

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Volební účast v Plzni se pohybuje kolem 60 procent

Plzeň - V parlamentních volbách 2017 šlo v Plzni k volebním urnám kolem 60 procent voličů.

Sportovci bez šance na úspěch

Plzeň - Podle jmen by se mohlo zdát, že sestavili dobrý tým, který může porážet své soky.

SOUTĚŽ o vstupenky na Tátu

Plzeň – Celosvětově úspěšná one man show Táta o tom, jak lze s humorem zvládnout období před narozením dítěte a po něm, se stala vedle Cavemana jednou z programových stálic Měšťanské besedy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení