„Nepořádek je kolem zastávek i za nimi skutečně příšerný a nikdo to neuklidí. Připadá mi, že úklidové čety, které vídám v centru města, sem na okraj snad vůbec nechodí. Navíc v zastávkách téměř neustále posedávají bezdomovci,“ říká jedna z cestujících Jana Vašková.

Za pravdu jí dávají i městští strážníci, k nimž množící se stížnosti také dorazily. „Strážníci nyní místo kontrolují asi dvakrát denně, večer a také během dopoledne . Co se týče odpadků v místě, budeme na řešení spolupracovat s úřadem městského obvodu Plzeň 3, který zajišťuje úklid ulic,“ vysvětlila mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová. Vůči bezdomovcům posedávajícím na zastávkách jsou ale strážníci i policisté bezmocní. „Pokud tito lidé nenarušují veřejný pořádek a nedopouštějí se přestupku, mohou je strážníci maximálně zkontrolovat a prověřit, zda tyto osoby nejsou v pátrání státní policie. Sedět na zastávce samozřejmě zakázáno není,“ doplnila Pužmanová.

Odpadky by měly z okolí zastávek zmizet každým dnem. Jejich odklizení přislíbil starosta ÚMO Plzeň 3 Jiří Strobach (ODS). „Úklid chodníků v ulici U Borského parku zajišťujeme třikrát týdně. Bohužel je toto místo poslední dobou znečisťováno tak, že ani tyto úklidy nestačí. Proto zajistíme jeho okamžitý úklid a pro další období zajistíme častější úklidy,“ uvedl Strobach.

Dodal, že ohledně této záležitosti kontaktoval i strážníky. „Požádal jsem městskou policii o častější dohled v této loklaitě a to jak s ohledem na pořádek, tak i na zmiňovanou přítomnost narkomanů a bezdomovců,“ podotkl Strobach.