Západočeši, kterým patří v tabulce třetí místo dva body za druhou Spartou, sice hrají v pátek od 19.00 hodin doma, ale favoritem nejsou. Alespoň co do aktuální formy.

Zatímco Viktoria dostala v pondělí lekci v Jablonci (0:3), Sparta v posledních kolech kráčí od vítězství k vítězství - zvládla těžký zápas v Ostravě (1:0) a doma naposledy doma přejela Liberec 4:1.

To ale nemusí nic znamenat. Zápasy se Spartou jsou pro hráče Viktorie motivací samy o sobě. Navíc je požene dopředu zaplněná Doosan Arena.

„Zápasy se Spartou mají posledních šest sedm let výjimečný náboj. Čeká nás velmi zajímavý zápas,“ předpovídá trenér Viktorie Pavel Vrba.

O velkou motivaci mají postaráno i hráči Sparty. V Plzni totiž nevyhráli dlouhých osm let - naposledy 29. srpna 2011. Výhru Pražanů 2:0 tehdy zařídil střelec obou gólů Kweuke.

„Ano, dlouho jsme tam nezvítězili. Naším jasným cílem je to změnit,“ burcuje před šlágrem kola sparťanský trenér Zdeněk Ščasný. Nabuzeni jsou i samotní hráči Sparty. „Většina hráčů Plzně Spartu nesnáší, my je ale chceme vyloupit. Jedeme k nim bodovat,“ prohlásil kapitán Sparty Šural.

Sparta se opírá nejen o týmový výkon, ale i o schopnosti individualit. „Nebudu jmenovat, ale Sparta má na české poměry velmi zajímavé hrče, kteří se dokážou prosadit v soubojích jeden na jednoho nebo ohrozí branku střelou ze střední vzdálenosti,“ je si vědom trenér Vrba, který už může počítat s kapitánem Hubníkem, který se nepříjemně zranil v závěru utkání s Jabloncem.

„Vyšetření ukázalo, že jeho zranění nebylo naštěstí tak vážné, jak to v první chvíli vypadlo. Roman se normálně připravuje na zápas,“ potvrdil trenér Vrba.

Zastaví Viktoria dosud neporaženou Spartu?

Ilustrační foto
Smíchov zvítězil v Černicích a míří za titulem