Řidiči se musí obrnit trpělivostí. Začala oprava Koterovské

Ve středu 27. září začala rozsáhlá rekonstrukce tramvajové trati v Koterovské ulici v Plzni-Slovanech. Stavba, a s ní spojená dopravní omezení, byla původně plánovaná už na první polovinu tohoto roku, ale z důvodu oprav mostu Milénia se její realizace posunula.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

Holky na gumách. Kamarádky z Plzně projely roadtrip Gumbalkán ve staré felicii

Dvojice kamarádek Kateřina Misíková a Silvie Maciarzová z Plzně vyrazila starým autem Felicia na téměř čtyři tisíce kilometrů napříč Balkánem.

Zdroj: archiv Kateřina Misíková

Unikátní vozy Bugatti brázdily Plzeňský kraj

Darovanský dvůr nedaleko malebné Berounky byl místem mezinárodního setkání historických vozů Bugatti Brescia 2023 in the Czech Republic.

Unikátní vozy Bugatti dál brázdí Plzeňský kraj. Takhle projely Břasy.Unikátní vozy Bugatti brázdí Plzeňský kraj. Takhle projely Břasy.Zdroj: Jaroslav Kreisinger

V Klatovech zavřelo ikonické železářství a kuchyňka

Po desítkách let ukončilo začátkem září provoz ikonické železářství a kuchyňka v Klatovech. „Lidí chodí hodně málo, proděláváme a takhle se obchodovat nedá,“ řekl Deníku majitel Emanuel Volf.

Obchod s kuchyňskými potřebami a železářství v Klatovech.Obchod s kuchyňskými potřebami a železářství v Klatovech.Zdroj: Deník/Daniela Loudová

Objev ornitologů: Vzácný dravec zahnízdil na Tachovsku a vyvedl mladé

Na Tachovsku poprvé zaznamenali zahnízdění a vyvedení mladých vzácného dravce motáka lužního. Ornitologové z jiných oblastí republiky, jako je například Vysočina, Polabí či Haná, tyto dravce pozorují poměrně běžně, na západě Čech jsou ale stále malou senzací.

Objev ornitologů: Vzácný dravec zahnízdil na Tachovsku a vyvedl mladé. Na snímku Zdeněk Mára (vlevo) a Martin Liška.Objev ornitologů: Vzácný dravec zahnízdil na Tachovsku a vyvedl mladé. Na snímku Zdeněk Mára (vlevo) a Martin Liška.Zdroj: se svolením Zdeňka Máry