Podle meteorologů počasí stejně jako o víkendu přinese opět hodně oblačnosti a na většinu území občasný déšť nebo přeháňky, místy se vyskytnou bouřky. Vzhledem k tomu, že postup bouřek bude jen velmi pomalý, může v nich na některých místech napršet i velké množství srážek, které by pak opět způsobily lokální záplavy. Varování před nimi platí například v Hošovském Týně nebo ve Stodu. Druhý stupeň povodňové aktivity je teď ve Lhotě, na Bílé hoře, ve Štěnovicích a Českém údolí. Zatímco o víkendu působil ve Štěnovicích potíže splach z polí, dnes meteorologové očekávají vzestup hladiny řeky Úhlavy, v jejímž údolí obec leží. „Vzhledem k tomu, že se odpoledne očekávají bouřky, může hrozit nebezpečí téměř všude. Problémy mohou být zejména u menších toků, které jsou přeplněné a reagují už na menší srážky," řekla hydroprognostička Lenka Boříková. Toky mohou během pondělí nebo úterý stoupnout až o dva metry.

Hasiči za sobotu a neděli v souvislosti s deštěm zasahovali u 266 událostí. Nejvíce na Plzeňsku, Klatovsku a Domažlicku. „Jen čerpání vody z objektů a komunikací si vyžádalo 147 výjezdů. Zbylé události se týkaly uvolňování propustků, koryt potoků, monitoringu stavu vody na tocích a odstraňování popadaných stromů,” uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Hasiči museli několikrát před vodním živlem zachraňovat lidi.

Po přívalovém dešti se vylil ze svého koryta Losinský potok ve Štěnovicích.
Ve Štěnovicích uvěznila rozbouřená voda muže. Zaplavila i další obce na Plzeňsku

„Ve Starém Plzenci šlo o rodinu uvězněnou v automobilu ve vodní laguně. Ve Štěnovicích zasahoval letecký záchranář při vyzvednutí osoby uvíznuté v zaplavené oblasti. Dále jsme ve Štěnovicích zachraňovali z domů okny osm osob a jedné ženě jsme pomohli dostat se přes vodu pomocí nastavovacích žebříků,” konstatuje.