Je to hit letošního léta v Plzni. Rolovaná zmrlina, kterou můžete ochutnat na bolevecké pláži Ostende.

S výrobou neobvyklé pochoutky začal Martin Žalud poté, co ji poprvé spatřil na internetu. „Sledoval jsem různá videa z Thajska, nadchlo mě to. Koupil jsem si stroj a postupem času jsem se podle videí naučil zmrzlinu vyrábět,“ uvedl.

Pochoutku připravuje na speciální mrazící pánvi. Výhodou tak je, že se její výroba odehrává přímo před zrakem zákazníka, který si tak může sám zvolit, jaká bude její podoba. Vybrat si může ze šesti druhů sušenek a 12 druhů ovoce.

Zpočátku si majitel nebyl jistý, jestli se v Plzni tento novinka chytne. Důvodem byla především její vysoká cena. „Kelímek rolované stojí 79 korun. Když jsem začínal, tak jsem se bál, že pro Plzeňáky bude zmrzlina příliš drahá,“ dodal Žalud.

Jeho očekávání se naštěstí nenaplnila. Zmrzlina se stala velkým tahákem a dnes se na Boleváku v podstatě nezastaví.

Pozoruhodné je, že se zmrzlinář věnuje výrobě zmrzliny úplně sám a je na stánku každý den. Ochutnat zmrzlinu tak můžete denně od 13 do 19 hodin, od května do září.

Máme kolem sta druhů, říká zmrzlinářka z Plzně

Na vyhlášenou dobřanskou zmrzlinu se v Plzni chodí do provozovny na Klatovské třídě v centru. „V současné době prodáváme v Plzni takzvanou špachtlovanou zmrzlinu. Jmenuje se tak proto, že se nabírá špachtlí a oproti klasické kopečkové není tak uhlazená. Zájem o ni je veliký,“ uvádí majitelka plzeňské a dobřanské pobočky Lenka Žďánská.

Druhů zmrzlin mají dnes už kolem stovky a stále vymýšlejí nové. Fronty na slavnou zmrzlinu se denně stojí jak v Plzni, tak v Dobřanech. Z ovocných se nejvíce prodává borůvková a malinová, z netradičních je to slaný karamel nebo rafaelo.