Předchozí
1 z 6
Další

Jaroslav Šlehober, 12 let, StrážJaroslav Šlehober, 12 let, StrážZdroj: Deník/Monika Šavlová

Jaroslav Šlehober, 12 let, Stráž

Nejčastěji použím OMG (Oh my god) – prostě když mi něco překvapí nebo zaskočí nebo pohorší, tak řeknu jednoduše omg a všichni víme, o co jde. Jsem pohodlný na to, abych říkal tradiční „pane bože, to je něco“ nebo třeba „jééé, to se nepovedlo“. Tohle je rychlé a jasné.

Michaela Málková, 14, JavorMichaela Málková, 14, JavorZdroj: Deník/Daniela Loudová

Michaela Málková, 14, Javor

Používáme společně s kamarády hodně zkratek. Nejčastější je asi omg, což znamená oh my god - o můj bože. Ale máme i spoustu dalších zkratek, které běžně používáme jako například Idc (i dont care-nezajímá mě to), Ik (i know-já vím), Idk (i dont know-já nevím), Gl (good luck-hodně štěstí), Ge (good evening-dobrý podvečer), Ga (good afternoon-dobré odpoledne) a mnoho dalších.

Sofie Eberlová, 13 let, KladrubySofie Eberlová, 13 let, KladrubyZdroj: Deník/Monika Šavlová

Sofie Eberlová, 13 let, Kladruby

Používám hodně zkratek, nejběžnější jsou ty klasický NN - nene, JJ - jojo a pak když něco nevím, tak prostě IDK, což je z angličtiny I don´t know. Zkratky jsou prostě rychlejší a jednodušší, používáme je ve třídě všichni.

Alžběta Křivohlavá, 18 let, JežovyAlžběta Křivohlavá, 18 let, JežovyZdroj: Deník/Daniela Loudová

Alžběta Křivohlavá, 18 let, Ježovy

Asi je to zkratka tvl, když jsem naštvaná a nechci být vulgární. Potom by to byla asi zkratka nvm, když potřebuji rychle odpovědět. Další používám asi jako všichni ok, btw, jj a podobně.

Kateřina Šlehoberová, 12 let, StrážKateřina Šlehoberová, 12 let, StrážZdroj: Deník/Monika Šavlová

Kateřina Šlehoberová, 12 let, Stráž

Kdykoliv mi něco naštve, tak běžně používám WTF (What The Fuck). Přeci nebudu sáhodlouze říkat „No co to má znamenat“. Ve škole to používáme všichni, zejména, když nám učitel oznámí, že budeme psát písemku.

Matyáš Málek, 11 let, JavorMatyáš Málek, 11 let, JavorZdroj: Deník/Daniela Loudová

Matyáš Málek, 11 let, Javor

Já nejčastěji ze zkratek používám běžné ok. Ale když hraju nebo se domlouvám s kamarádky ohledně her, tak ještě GG - good game nebo wotko (World of tanks). Je to jednodušší psát ve zkratkách než se vypisovat pořád s celým názvem.