„Tragédie se stala v pondělí deset minut před 11. hodinou dopoledne v části provozu, kde jsou umístěny pásy s uhlím. Náš zaměstnanec tam opravoval technologické zařízení. Zachytil ho ale dopravník s uhlím,“ potvrdil obchodní ředitel Plzeňské energetiky David Hoffmann.

Zraněného kamaráda nejprve začali resuscitovat jeho kolegové. Pak ho hasiči snesli z manipulačního pásu a předali do péče zdravotníků. „Muž neutrpěl žádná devastující zranění. Měl pouze oděrky a byl v bezvědomí. Lékaři záchranné služby měli podezření na poranění hrudníku a hlavy. Převezli jej na emergency plzeňské fakultní nemocnice,“ informovala mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.

Lékařům se zraněného zachránit nepodařilo. Zámečník ještě téhož dne v podvečer v nemocnici zemřel. Potvrdila to administrátorka FN Plzeň Jindra Šneberková.

Neštěstí vyšetřuje policie i inspektorát bezpečnosti práce. „Šetření je na úplném začátku. Zatím nemůžeme podat bližší informace,“ uvedl ředitel Oblastního inspektorátu práce pro Plzeňský a Karlovarský kraj Miroslav Duchek.

Hoffmann doplnil, že podobná tragédie se ve firmě nestala už dlouhou řadu let. Mrtvý muž byl podle něj velmi zkušený strojní zámečník, který pracoval pro společnost 17 let. „Jsme v kontaktu s jeho rodinou. Šetření této nešťastné události teprve začíná. O její příčině proto zatím nechceme spekulovat,“ doplnil Hoffmann.

Poslední podobně tragický pracovní úraz se v Plzni stal loni v únoru. Ve společnosti Pilsen Steel tehdy zemřel 35letý ukrajinský brigádník, kterého zachytil a smrtelně zranil obráběcí stroj.