„Rozhodli jsme se pro tento krok, protože v poslední době se v centru města zhoršila situace kolem parkování. Od rána až do odpoledne tu stáli lidé, kteří pracují nedaleko a nechtějí dávat peníze za placené parkoviště. Naši zákazníci si pak stěžovali, že nemají kam dát auta,“ vysvětluje ředitel OD Tesco Plzeň Stanislav Novotný.

A jak to teď nově na parkovišti v Sirkové ulici vypadá? Zájemce o parkování, kteří přijede mezi 6:30 a 18:30, zaplatí strážnému dvacet korun. Pokud doba stání nepřekročí dvě hodiny a zákazník při opuštění ní parkoviště předloží parkovací doklad a účtenku z Teska na více než dvě stě korun, dostane peníze zpět. Pokud tak neučiní strážný mu peníze nevrátí. Navíc za každou další započatou hodinu, která přesáhne dvouhodinový limit zaplatí dalších dvacet korun.

Někteří zákazníci byli zaskočeni. „Je to zvláštní, myslím, že pokud sem někdo jede nakoupit, platit by za parkování neměl. Ale vůbec nevím, jak to funguje,“ říká Michaela Hájková. Když se dozvídá, jaké jsou podmínky, uklidňuje se. „Jestli mi ty peníze vrátí, tak je to v pohodě. Je pravda, že tu dost často bylo plno, a zdaleka to všechno nebyli lidi, co šli nakoupit,“ dodává.

Podle strážného, který na parkovišti hlídá, zatím nenastaly žádné problémy. „Většinou sem jezdí lidi, co si opravdu jdou nakoupit. Za ty dva dny, co jsem tady jsem se ještě nesetkal s tím, že by tu někdo parkoval nějakou delší dobu,“ informuje.

Podle Novotného nejde v žádném případě o peníze, které případně na parkovném vyberou. „Nejdůležitější je, aby měli naši zákazníci prostor na parkování,“ dodává Novotný.