Radovánek letos pro děti připravil více táborů než v loňském roce. "Připraveno máme 91 táborů. Naplněných už je více než 40 procent z nich," uvedla Tischlerová s tím, že tábory projde asi 2200 dětí, tedy zhruba stejně jako předloni před covidem.

"Zájem o tábory bude vyšší, kapacity budeme mít naplněné. Distanční vzdělávání bylo náročně pro děti i pro rodiče. Rodiče budou více využívat pobytové tábory, aby si mohli třeba na týden odpočinout. Děti mají už také touhu se vidět, smát se spolu, závodit a plácat si po ramenou," řekla dále Tischlerová.

Radovánek nabízí dětem jak městské, tak příměstské tábory. V nabídce je letos hodně novinek. "Chtěli jsme, aby děti viděly, jak je Plzeňský kraj krásný, takže už třetím rokem děláme tábor Ať žijí duchové na zámku v Nečtinech nebo mezigenerační tábor pro děti s rodiči a prarodiči na šumavské Kvildě, kde se učí kreativní a výtvarné techniky. Nově jsme zavedli badatelský tábor, kde si děti budou zkoušet chemické a fyzické pokusy. Děláme i tábory zaměřené na elektroniku, robotiku i na nové sporty. Sportovní míchanice se stopovačkami a hrami mají děti hrozně rády. Mohou hrát florbal, zalézt si po skalách, zajezdit si na koloběžkách," informovala ředitelka Radovánku. "Hodně táborů už je naplněných, třeba Staň se malým záchranářem pro 20 dětí. Radovánek je také známý tím, že dělá přírodovědné tábory. O ty je letos také velký zájem," vysvětlila ředitelka. Každý ze 44 zaměstnanců Radovánku se účastní až čtyř táborů, na nichž se vystřídá až 280 externistů.

"Jsme perfektně připraveni. Pokud budou nutné respirátory, budeme je mít. Když bude nutné testovat pedagogy, máme už nakoupené testy," řekla Tischlerová. Přitom střediska volného času a domů dětí nedostávají, na rozdíl od škol, na testy žádné dotace. Radovánek poslechl rodiče a zatímco dříve zaměřoval tábory tematicky podle kroužků, které organizuje přes rok, má letos desetinu táborů takzvaně všeobecných.

Tábory začnou poslední víkend v červnu a potrvají do konce srpna. "Tábory jsme nezdražovali, i když řada potravin je za vyšší ceny. Průměrná cena je 1950 až 2500 korun za týden, nejlevnější je za 1800 korun, sportovní stojí 2100 korun. Nejdražší tábor je fotografický za 5000 korun," uzavřela ředitelka.