„Očkovací místa nemocnic Plzeňského kraje nabízí v rezervačním systému těchto termínů dostatek, aby se na zájemce dostalo ve velmi krátké lhůtě. Termíny pro registrované vypisují nemocnice hlavně mimo časy, kdy se koná očkování bez registrace,“ informoval mluvčí nemocnic Jiří Kokoška s tím, že očkování bez registrace je určeno pro zájemce o první dávku. „Z důvodu komplikované administrativy není stanovené pro třetí dávky,“ doplnil mluvčí.

Očkovat všemi schválenými vakcínami mohou také praktičtí lékaři, kteří si bez závislosti na krajských centrech mohou vakcíny objednat přímo u distributora.

Podchod U Trati (Myší díra).
OBRAZEM: Graffiti i krabice bezdomovců. Takhle to vypadá v plzeňských podchodech

V Plzeňském kraji je podle hejtmanky Ilony Mauritzové proočkovanost více než 64 procent, v pobytových zařízeních sociálních služeb pak až 89 procent. „To považuji za dobrý výsledek. Rádi bychom dosáhli 70 procentní proočkovanosti, a proto se snažíme jít lidem s možností očkování naproti,“ uvedla Mauritzová

V kraji je aktuálně evidováno přes 2300 nemocných, z toho je 35 hospitalizovaných, což činí pouhá dvě procenta. „Díky vysoké proočkovanosti lidí nad 60 let, což je téměř 75 až 80 procent, je proto zátěž v našich nemocnicích zatím minimální,“ zdůraznila hejtmanka.