Místo tradičních chlebíčků a salátů by se tu však zanedlouho mohly prodávat třeba hranolky s kečupem a hamburgery. Radnice totiž oslovila i velké řetězce, jako je KFC nebo McDonald´s. „Jejich zpětnou reakci ale zatím nemáme,“ potvrdil starosta MO 3 Jiří Strobach (ODS).

Proč současný nájemce – firma Gastro Plzeň – v Adrii končí, není možné zjistit. Bývalý jednatel firmy František Uhlík věc odmítl komentovat a Deníku se nepodařilo sehnat vyjádření současného jednatele společnosti. Pravděpodobně jde o vysoký nájem, za který není možné prostory provozovat. Za 290 metrů čtverečních platila Gastro Plzeň obvodní radnici více než šedesát tisíc, tedy téměř tři čtvrtě milionu Kč ročně.

Do konce výběrového řízení zbývají necelé dva týdny, dá se ale předpokládat, že bude o legendární Adrii zájem. „První prohlídky se zúčastnilo osm zájemců,“ podotkl Petr Kolesa z majetkového odboru ÚMO 3.

Centrální obvod trvá na tom, že na rohu Klatovské a Smetanových sadů musí zůstat občerstvení. „Dalším kritériem bude výše nájmu, kterou zájemce nabídne,“ doplňuje Strobach. Firma, jež by chtěla občerstvení převzít, musí navíc obvodu složit kauci ve výši 400 tisíc korun.
Současný nájemce je povinnen prostor vyklidit do konce února, už v průběhu března by mohl podle starosty provoz zahájit vítěz výběrového řízení.
O tom, že se opět mění provozovatel známého bufetu, Plzeňané příliš nevědí. „Je to pro mě novinka. Chodím sem na oběd, tak se mě to dost dotýká,“ přiznal Plzeňan Martin. Jak dodal, pokud by Adrii převzal některý z fastfoodových řetězců, nejspíš by pro jídlo zamířil jinam. „Hranolky mě nelákají, mám raději českou klasiku,“ dodal muž.