Až do konce února servíruje řadu vyladěných degustačních menu 89 luxusních restaurací v celé republice, a to v rámci už 9. ročníku úspěšného Grand Restaurant Festivalu. „Letošním tématem jsou superpotraviny, tedy suroviny blahodárné pro zdraví, které vynikají koncentrací živin, vlákniny, vitaminů a minerálních látek, “ říká zakladatel festivalu Pavel Maurer.
Co konkrétně může být superpotravina? Fermentovaná (kysaná) zelenina, včelí produkty, koření a divoké byliny, mořské řasy… A také lokální potraviny. Právě jimi se inspirovali kuchaři letos zapojených festivalových restaurací při sestavování degustačních menu.

V Plzeňském kraji se zapojily plzeňské restaurace Angus Steak House, El Cid a Pi.Jez.Pi, kašperskohorský hotel Nebespán s restaurací a ještě farma Angusfarm v Soběsukách. Na www.grandrestaurantfestival.cz si můžete zarezervovat základní dvouchodové nebo tříchodové degustace párované s nápoji v rozmezí od 250 do 600 korun. „Jen v Plzeňském a Karlovarském kraji už je kolem 500 rezervací v deseti restauracích,“ poznamenal Maurer.

Řekl, že lidem dnes už hodně záleží na tom, co jedí, a právě festivalové degustace je mohou nasměrovat k novým chutím a zážitkům. Co se týká superpotravin a lokálních produktů, stačí si jich podle něj jen víc všímat a ´rehabilitovat´to, co máme kolem sebe a co dříve používaly naše babičky. „Třeba rakytník, znovuzrozenou potravinu, která má 25krát více vitaminu C než pomeranč,“ říká Maurer.