Na jídlo všeho druhu se zaměřují od začátku školního roku, teď vše vyvrcholilo soutěží mezi třídami. „Letos máme rok gastronomie a akce spojené s vařením se konaly každý měsíc. Dnes je to vyvrcholení. Každá třída si vylosovala jedno téma a měla dva měsíce na přípravu jídel," řekla merklínská asistentka Iveta Jarošová.

Děti si tedy vylosovaly přípravu masopustního menu, vánoční tabule, oslavy narozenin, zahradní párty, silvestrovské, velikonoční i hal-loweenské tabule. Fantazii se meze nekladly, a tak se na stolech, které hrály všemi barvami, objevilo leccos od hamburgerů přes ovoce, jednohubky, a dokonce také hmyz pro ty odvážnější.

„Dětem jsme ukazovali obrázky jídel, ony si vybíraly, co by na stolech chtěly a potom jsme spolu s nimi vařili i dělali dekorace, Podílely se úplně na všem, na čem mohly, a moc je to bavilo," dodala Iveta Jarošová.

Tomáš ze 3. C nás seznámil s tím, co čekalo na silvestrovském stole. „Jsou tady jednohubky a chlebíčky, chleba koupený i domácí, který jsme pekli tady. Myslím si, že nejlepší z celého stolu je tahle čokoláda," popisoval a spokojeně dodal: „Dělalo nás to osm a samí kluci."

Zatímco stoly v úterý obcházeli porotci, děti si hrály, aby nemusely napjatě vyčkávat, která třída bude nejlepší a vyhraje dort. Ale protože porotci měli opravdu těžkou práci a nesnadné rozhodování, nakonec vyhráli úplně všichni.