Předání plakety se uskutečnilo i za přítomnosti zachráněné ženy, paní Aleny Malé, a jejího manžela. Ten také popsal, co loni 1. července stalo: „Kolem šesté hodiny večer jsme se byli s manželkou koupat na hrázi Boleveckého rybníka. Manželka si šla zaplavat a já jsem zůstal sedět na břehu na lavičce, abych hlídal věci. Ve vodě jsem na manželku ale neviděl, kolem břehu je křoví a rostliny a na hladinu není dobrý výhled,“ vyprávěl pan Malý a pokračoval: „Ve vodě zřejmě moje paní zkolabovala a snažila se volat o pomoc, ale dle jejích slov stihla zavolat jen první slabiky, pak se začala topit a zahlédnout bylo možné jen její ruku. Z břehu ji naštěstí viděli dva mladí lidé, kteří ji z vody dostali na břeh a začali okamžitě s resuscitací. Co se stalo, jsem zjistil až po chvíli. To už jsem viděl, jak manželka leží na břehu a někdo ji oživuje. Přiběhl jsem na místo a začali jsme se střídat v oživování, krátce na to dorazila zdravotnická záchranná služba. Zdravotníci si převzali manželku do péče, přemístili ji do sanitky a odvezli do nemocnice. Bohužel se mi nepodařilo získat od zachránce jakýkoliv kontakt na něj. Hned potom, co sanitka moji ženu odvezla, mladý pár, který moji ženu zachránil, odjel na kole.“

Nedaleko dálnice D5 vznikla nová přírodní rezervace Janovský mokřad.
PODÍVEJTE SE: Janovský mokřad poskytuje útočiště vzácným a ohroženým druhům

Paní Malá zůstala poté několik dní v nemocnici, její manžel se dál snažil o kontakt se zachránci. Každý den proto jezdil na stejné místo a čekal, že manželský pár potká a bude jim moci za záchranu poděkovat. „Po zhruba čtrnácti dnech se ale manželka vrátila z nemocnice a musel jsem se jí začít naplno věnovat a pečovat o ní, protože nebyla schopná se sama o sebe postarat,“ popsal pan Malý pokračování příběhu. Ani poté ale svoji snahu nevzdal. Na začátku roku oslovil starostu centrálního plzeňského obvodu Davida Procházku, aby ho požádal o pomoc při hledání kontaktu na zachránce jeho ženy. Tomu se to po pár dnech podařilo a spojil se s manželským párem, který paní Malé zachránil život. „Za záchranu života mojí ženy moc děkuji, a díky patří také panu starostovi, který mi pomohl při hledání kontaktu na zachránce,“ uzavřel pan Malý.

„Bylo mi ctí předat plaketu Bohumila Kulhánka panu Bouzkovi, kteří neváhal a pomohl tonoucí ženě, čímž jí zachránil život. Mrzí mě, že se předání nemohla zúčastnit jeho manželka, která zachraňovala s ním. Lidský život bereme jako samozřejmost, dokud se ale nedostaneme do situace, kdy je ohrožen. Díky jejich odvaze a rychlé reakci jeden takový život nevyhasl, a za to jim patří obrovský dík,“ uvedl při předání ocenění starosta třetího obvodu David Procházka.