Rekonstrukce stála 13 milionů korun. Kvůli epidemiologické situaci byla základna dokončena o měsíc později oproti původnímu plánu. Práce začaly v květnu roku 2020. Jak informovala krajská tisková mluvčí Eva Mertlová, základna je moderně vybavena IT technologiemi, kamerovým systémem, klimatizací a každý člen posádky má k dispozici svůj pokoj. Záchranáři zde najdou rovněž společnou kuchyňku, obývací prostor a šatny s oddělenými sprchami. "Základna disponuje také potřebnými skladovými prostorami pro O2, sklad kapalin, pneumatik, zdravotnického materiálu, technologickou místností, čistící místností a technickým skladem. Nechybí ani rozsáhlá garáž, vnitřní stání pro záložní vozidla, automyčka a dieselagregát," dodala Mertlová.

Novou základnu zhodnotila také hejtmanka Ilona Mauritzová. „Současná situace nám ukazuje, jak je pomoc zdravotnické služby nezastupitelná. Jsem velmi ráda, že jsme mohli tyto prostory komfortně zrekonstruovat pro výjezdové skupiny Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje, které budou pomáhat obyvatelům na Tachovsku. Mnohdy jsou pro život člověka rozhodující minuty do příjezdu zdravotníků a proto je naším cílem základny modernizovat a budovat po celém kraji,“ uvedla hejtmanka.

Podle ředitele ZZS Plzeňského kraje Pavla Hrdličky je nová základna výsledkem dlouhodobé snahy. „O modernější zázemí jsme v Plané usilovali dlouhodobě. Jsem přesvědčen, že vynaložené finanční prostředky jsou dobře proinvestované a přispějí ke zkvalitnění přednemocniční neodkladné péče na Tachovsku. Tedy v oblasti, kde momentálně nefunguje nemocnice s akutními lůžky a dobře fungující záchranná služba má pro obyvatele stěžejní význam,“ vyjádřil se ředitel.