Ještě před sedmi lety se rodina Bohumila Rydrycha stravovala docela běžných způsobem. Když ale lékaři zjistili jeho dceři Barboře celiakii neboli nesnášenlivost na lepek, život se jim obrátil na ruby. „Bylo to šílené. Těžko jsme pro ni sháněli nějaké potraviny. Pocházíme z Berouna a jediný obchod byl tehdy v Praze. Pokud jsme chtěli něco pořídit, znamenalo to pro zboží vyrazit tam," vyprávěl o nelehkých začátcích změny stravování.

Celá rodina proto začala připravovat jídlo z jiných ingrediencí. „Nemohli jsme třeba zahušťovat klasickou moukou nebo si koupit obyčejné pečivo. Další problém byly přemrštěné ceny. Pytlík bezlepkové mouky, který jsme spotřebovali nadvakrát, stál dvě stě korun," zdůraznil.

Podobně náročné to bylo, pokud si Rydrychovi chtěli zajít na něco dobrého do restaurace: „Když jsme někomu řekli, že máme dceru trpící celiakií, koukali na nás, jako bychom spadli 
z Marsu," řekl s úsměvem muž, který 
 v současnosti působí jako gastronomický specialista.

Právě to ho vedlo k rozhodnutí, aby si v krajské metropoli založil vlastní restauraci U Majáku. A většina nabízených pokrmů je bezlepkových. S ukázkou vybraných specialit zavítal on a jeho kuchaři na první ročník Celiaki Festu, jenž se v sobotu uskutečnil v plzeňské Papírně. Návštěvníci mohli ochutnat celerovou paštiku s bylinkami a kukuřičnou bagetou, zelný list plněný mletým masem a kukuřičným kuskusem nebo kokosovou panna cottu 
s jahodou.

Bohumil rád připravuje bezlepková jídla nejenom pro blízké, ale také pro své přátele: „Nedávno jsem kamarádům udělal kančí guláš, jenom se olizovali a vůbec nic nepoznali. Díky téhle dietě jsem zjistil, že člověk lepek opravdu k životu nepotřebuje," uzavřel.