Leden

Po rychlém tání sněhu se zvedaly hladiny řek. Nejprve druhý lednový víkend, kdy voda ale nakonec žádné významné škody nenapáchala. Radbuzou protekla pětiletá voda, Berounkou a dalšími toky jedno až dvouletá. O týden později byla situace horší. Některé lokality v městských obvodech Malesice, Křimice, Radčice a dolní niva řeky od hranice Skvrňan směrem k zoologické zahradě a Kalikovskému mlýnu byly zatopeny.

Skokem z okna činžovního bytu s třináctiměsíčním chlapcem v náručí hrozil v noci ze soboty na neděli pětatřicetiletý cizinec. Událost se stala v plzeňské Korandově ulici. Hasičům, kteří na místo dorazili, se podařilo mu čin rozmluvit.

Únor

Hokejista Radek Duda napadl v Karlových Varech chodce, s kterým se dostal do konfliktu na přechodu. Třiašedesátiletý napadený muž ho prý vyprovokoval tím, že mu kopl do auta. Případ nyní řeší soud.

Deník zjistil, že bývalý plzeňský primátor Pavel Rödl (Občané.cz) usiluje o post ředitele plzeňské pobočky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Křeslo nakonec uhájil Zdeněk Kuťák a Rödl nyní šéfuje karlovarským silnicím.

Plzeňští hokejoví Indiáni pobláznili celé Česko, když si zajistili postup do play off. Dokázali totiž smazat obrovské manko poté, co jim vedení extraligy odečetlo devatenáct bodů kvůli kauze s neplatnými registracemi. V předkole nakonec vypadli s Litvínovem.

Březen

Tři mladí lidé přišli o život při tragické havárii u Dobřan. Jejich BMW tu čelně narazilo do linkového autobusu. Autobus skončil mezi stromy, pět pasažérů se lehce zranilo. Ve voze záchranáři našli drogy i injekční stříkačky. Toxikologociký rozbor později potvrdil, že pětatřicetiletý šofér osobního vozu řídil pod vlivem drog.

Plzeň má po letech svůj první babybox. Schránka na odložené děti je umístěna vedle hlavního vchodu Polikliniky Denisovo nábřeží, s. r. o. „K umístění boxu v Plzni jsem musel vynaložit extrémní úsilí. To nemá obdoby. To, co si slavím v tuto chvíli sám pro sebe, je něco mimořádného. Před lety jsem nedoufal, že se mi zde podaří babybox prosadit,“ radoval se zakladatel babyboxů v ČR Ludvík Hess.

Martin Straka, hrající ikona plzeňských hokejistů, je podle hlasování čtenářů Deníku sportovní hvězdou Plzně.

Západočeská univerzita v Plzni má oficiálně novou rektorku, stala se jí Ilona Mauritzová. Její slavnostní inaugurace se uskutečnila právě v březnu.

Tragicky skončil koncert v klubu Rádio Kafé v Plzni. Po jeho odehrání totiž vypadl z okna klubu saxofonista plzeňské kapely Stop Time Trio Radek Havel. Po několika hodinách zraněním podlehl.

Do chybějících otisků prstů vkládal své naděje Jiří Kajínek, který si ve vězení odpykává doživotní trest za dvojnásobnou vraždu. Jenže Krajský soud v Plzni jeho žádost o obnovu procesu opět zamítl. Kajínek si verdikt osobně nevyslechl.