„Pojišťovna mi na jaře vyplatila 3500 korun, další tisícovku mi poslala správa veřejného statku, jako spoluúčast na pojistce,“ řekl Křesina. Doplnil, že přestože vyřízení pojistné události trvalo delší dobu, kvůli drobným potížím, čekání se vyplatilo. „Částka, kterou mi pojišťovna přiznala, pokryla opravu poničených disků,“ říká mladík a doporučuje všem poškozeným řidičům, aby se nebáli ozvat. „Pokud jste si poničili auto v neoznačeném výtluku, určitě si zajistěte fotografie poškození vozu a ideálně i nějaké svědky. Pak můžete škodu vymáhat na majiteli silnice,“ říká Křesina.

Podle pojišťovny i podle SVS je mladík v právu. Jak již dříve uvedl ředitel SVS Milan Sterly, dával jeho úřad pojišťovně stanovisko k celé věci, které pro mladého motoristu vyznívalo příznivě. Vyplývalo z něj, že na odškodnění má mladík nárok a že jeho žádost je oprávněná.

O rekonstrukci náměstí Milady Horákové usiluje druhý městský obvod několik let. Město vytvořilo řadu studií s různými návrhy nové podoby náměstí. O tom, kdy rekonstrukce začne a jak po ní bude náměstí vypadat, ale zatím nebylo s konečnou platností rozhodnuto.

Starší články najdete ZDE a ZDE.