„Soud rozhodl, že skutek není trestným činem,“ uvedla mluvčí soudu Lucie Ženíšková. Podle obžaloby Trhlíková seniorku nutila sníst večeři, přestože jí odstrkovala ruku a říkala, že nemá hlad. Navíc odešla z pokoje a do něj se vrátila až poté, co ji zalarmovalo tísňové volání spolupacientky. 

Propuštění ze záchytky oslavila žena opět konzumací alkoholu.
Žena slavila propuštění ze záchytky. Ztratila kalhoty a doklady

Sice seniorce spolu se zdravotní sestrou začala poskytovat první pomoc, ale pacientka bohužel ještě tentýž den zemřela. „Bezprostřední příčinou smrti bylo udušení v důsledku úplného uzavření dýchacích cest většími sousty jídel,“ uvádí se v obžalobě. 

Trhlíková se u soudu hájila tím, že jen chtěla, aby se pacientka s cukrovkou najedla a neupadla do glykemického šoku. A tvrdila, že je nevinná. Soudní znalci uvedli, že příčina smrti seniorky byla zástava srdce bez známek dušení. Soud ve středu konstatoval, že se nepodařilo prokázat souvislost mezi příčinou smrti a jednáním sanitářky. Odešla z pokoje v okamžiku, kdy seniorka nevykazovala žádné typické známky dávení. K její smrti podle soudního verdiktu mohlo dojít, i kdyby jedla sama. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce se na místě odvolal.

Případ se stal loni v únoru na interním oddělení. Fakultní nemocnice Plzeň se sanitářkou rozvázala pracovní poměr.

Ilustrační foto
Muži vybuchl sud, je těžce zraněný