„Městský obvod Plzeň 3 proto všechny občany zve 1. prosince na dobrodružnou cestu se světýlky. Průvody s lampiony a baterkami směrem na Borskou přehradu vyrazí hned ze čtyř míst, kde budou čekat průvodci,“ zve malé i velké starosta MO Plzeň 3 David Procházka s tím, že teplé oblečení a nějaké to světýlko, je pro účast na akci naprostou nezbytností.

Sraz je v 16.45 v Borském parku u laviček naproti Hotelové škole, na Výsluní na křižovatce Zářijové a Červencové ulice u nástěnky, na Valše u kruhového objezdu v Dobřanské ulici a v 17.00 v Liticích u hasičské zbrojnice.

„Na konci cesty čeká děti diplom a malé překvapení. Cíl je v areálu Škodalandu, kde bude od 17 hodin občerstvení, prodej drobného vánočního zboží, čtyři stanoviště s vánočními tradicemi a fotokoutek,“ popisuje místostarosta MO Plzeň 3 Ondřej Ženíšek.

Setkání Deníku s hejtmanem Plzeňského kraje a primátorem města Plzně v Techmanii.
Hejtman: Lázně chceme přestavět do pěti let

Vyrazit na místo lze také městskou hromadnou dopravou, která bude v době konání akce navýšena a může všechny, kdo přišli s průvodem odvézt zpět. Přijet lze samozřejmě i vozem po své vlastní ose. V 18 hodin navodí adventní atmosféru vystoupení trubačů s koledami a v půl sedmé se na vodní hladině rozzáří vánoční strom.

„Ten bude, stejně jako v loňském roce ozdobený osmi metry světelného řetězu, girlandami a světelnými hvězdami,“ říká místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek. Jako ponton pro konstrukci stromku slouží staré molo, které bylo v minulosti využíváno u půjčovny loděk.

„Rád bych, aby se z této první akce stala další vánoční tradice, při které se v adventním čase společně setkáme,“ dodává starosta David Procházka.

Michaela Adámková