Napomoci by tomu měl nový objekt v pivovarském areálu, který nahradí dnešní kamionovou bránu. „Nacházet se bude hlouběji uvnitř závodu. Bude tu místo pro parkování kamionů,“ doplňuje Mareček. Parkoviště bude mít dvacet míst pro vjíždějící kamiony a deset míst pro kamiony vyjíždějící. Vozy tak už nebudou muset stát mimo areál pivovaru.

Část peněz zamíří do rozšíření prostor, které jsou na dolním nádvoří přístupné veřejnosti. Lidé se podívají dále za návštěvnické centrum až k varně Prazdroje.

Jako první se v těchto dnech rekonstruují Kroftovy domy lemujících Rokycanskou třídu. Domy, které sloužily pro zaměstnance pivovaru, dostanou nejen novou fasádu, ale opravena budou i jejich historická špaletová okna.

„Abychom zachovali jejich vzhled, opálíme a natřeme rámy i křídla oken. Během několika následujících let plánujeme opravit všechny naše budovy podél Rokycanské třídy,“ doplňuje manažer závodu Plzeňského Prazdroje Pavel Šemík.

Návštěvníci by se měly dočkat nového parkoviště. Nacházet se bude za bránou mezi Kroftovými domy a bude mít kapacitu 98 míst.

„Já normálně do pivovaru nejezdím. Ale byli u nás známí z Moravy, tak jsem je tam samozřejmě vzal. Zaparkovat byl opravdu velký problém. Určitě je dobře, že vzniknou nová místa,“ okomentoval novinku Plzeňan Pavel Hovorka.