close Deník na návštěvě info Zdroj: Deník zoom_in Deník na návštěvě Na vyhlášenou zmrzlinu u dobřanského hřiště se stojí dlouhé fronty nejen v parných letních dnech. Výrobě ledové pochoutky se rodinná firma Dobřanská zmrzlina věnuje už přes 20 let. Za tu dobu vytvořila více než 200 druhů zmrzlin.

Výroba dobřanské zmrzliny je založena na kvalitních a čerstvých surovinách bez přidaných barviv a konzervantů. "Nedávno jsme vyrobili třeba pampeliškovou zmrzlinu, protože začalo období pampelišek. Teď sháníme smrkové výhonky, takže snad bude i smrková. Ale zatím je tato sezóna jiná oproti těm předešlým. Kvůli pandemii se ještě nerozjela naplno," říká majitelka Dobřanské zmrzliny Lenka Žďánská, která v Dobřanech vyrábí zmrzlinu od roku 2000.4

close Dobřanská zmrzlina U Hřiště. info Zdroj: Deník/Lenka Prokšová zoom_in Dobřanská zmrzlina U Hřiště.

Poblíž stánku se zmrzlinou vyrostl v nedávné době nový odpočinkový altán pro zákazníky. "Lidé si tu mohou zmrzlinu vychutnat v klidu a stínu a odpočinout si po cestě. Řada zákazníků k nám totiž jezdí na výlet na kole," vysvětluje dále majitelka.

Hitem se podle ní stala v poslední době veganská krémová zmrzlina. "Ve veganských zmrzlinách nahrazujeme živočišné mléko rostlinným. Ty jsou teď hodně populární," dodává Žďánská.

A jak poznat na první pohled, že je zmrzlina kvalitní? "Kvalitní zmrzlinu poznáte vždycky podle barvy, ta je nejdůležitější. Když vidíte, že například banánová svítí žlutě nebo že je pistáciová jasně zelená, tak víte, že zmrzlina není vyrobena z přírodních surovin. Banán také není výrazně žlutý, když ho oloupete a pistácie také nesvítí jasně zelenou barvou. Jednoduše řečeno, kvalitní zmrzlinárna vyrábí zmrzlinu z poctivých surovin a ne z prášku, který se rozmíchá ve vodě," uzavírá majitelka.