Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za 50 let činnosti posbíral fotoklub řadu cen a uznání

Sokolov – Před půl stoletím založila v Sokolově trojice Karel Tvarůžek a Františkové Bílek a Smola tvůrčí skupinu nejzdatnějších a nejschopnějších fotoamatérů. A právě kulaté výročí přimělo fotografy k vernisáži sobotní výstavy, kterou hostí sokolovský zámek.

2.4.2011
SDÍLEJ:

Fotografie, fotoaparáty a fotografové. Tak vypadala sobotní oslava padesáti let od založení zdejšího Fotoklubu. Přítomným návštěvníkům zpestřilo vernisáž i hudební vystoupeníFoto: DENÍK/Roman Cichocki

„Důvodem tohoto setkání fotografů v Sokolově je zahájení společné výstavy nazvané Fascinace fotografií 2010. Jedná se o putovní, soutěžní výstavu našeho sdružení G 7, která se bude konat postupně ve všech městech zúčastněných fotoklubů. Tato výstava se uskutečnila již v lednu a únoru v německém Plauen. Sokolov je druhým místem, kde se expozice objeví,“ uvedl za FOS Sokolov Ludvík Erdmann.

„Dalším důvodem je oslava padesáti let existence našeho fotoklubu. Toto výročí oslaví letos sokolovští fotografové třemi výstavami v Sokolově a jednou v Saalfeldu. Jedna z nich, asi 100 fotografií bude k vidění v sokolovském zámku současně s putovní výstavou sdružení G 7. Přístupná bude do 24. dubna,“ upřesnil Erdmann. Za padesát let činnosti se FOS Sokolov podílel fotografiemi na mnoha výstavách a soutěžích doma i v zahraničí, za což obdrželi jeho jednotliví členové, ale i jako kolektiv mnoho cen a uznání.

Na podnět Městského úřadu v Sokolově v rámci rozvíjející se spolupráce s partnerským německým městem Saalfeld začal FOS Sokolov v listopadu 1994 spolupracovat s fotoklubem z tohoto města. Společně se pořádaly různé fotovýlety, výstavy, meziklubové soutěže a jiné aktivity. V polovině září 2001 se při společné výstavě v Lokti nad Ohří tyto spolky rozhodly založit česko-německé fotografické sdružení pod názvem G4, které se později rozrostlo o další tři německé kluby. Společně dnes tvoří česko-německé fotografické sdružení sedm stabilních fotoklubů pod označením G 7. Kromě aktivit s německými fotokluby se ten sokolovský pravidelně účastní mapového okruhu Nekázanka a Ratibořického, kde rovněž docílil již četných úspěchů. Členové klubu se též podílejí na různých regionálních, národních i mezinárodních výstavách.Kromě toho klub pořádá tradičně v posledních dvanácti letech dvě výstavy v Sokolově.

„Vždy v první polovině roku Fotografické setkání, na kterém se prezentuje všech sedm fotoklubů G 7 a v září, v rámci Hornické poutě, Setkání přes hranici, kde společně se sokolovským fotoklubem vystavuje vždy jeden fotoklub ze sdružení G 7 ,“ řekl prezident sdružení. Fotoklub má v současnosti sedmnáct členů. Noví prý nepřichazejí. „Na děti sice nejsme zařízení, ale z řad dospělých může přijít kdokoliv, aniž by se musel stát členem sdružení,“ tvrdí Erdmann. Každý příchozí řekne co od focení očekává a členové sdružení mu vylíčí co mohou poskytnout. Zájemci přijdou, ale jde prý o jedince, které zajímá určitý dotaz. Komunikují i elektronickou poštou, ale jde prý spíše o dotazy technického rázu. „Pokud víme poradíme,“ ujišťuje prezident FOS. Dnes prý hodně lidí fotí jen pro svoji potřebu a to například jen mobilními telefony.

V průběhu posledních dvaceti let vznikla dobrá spolupráce mezi představiteli města, Městského domu kultury Sokolov a Muzeem Sokolov p. o. Karlovarského kraje. Poskytováním fotografií pro potřeby těchto institucí, fotoklub reprezentuje úspěšně město Sokolov nejen v partnerských městech Sokolova v Německu, ale podílí se i na ostatních kulturních akcích města Sokolova.

„Uvedené instituce poskytují fotoklubu prostory a finanční prostředky pro klubové aktivity, za což jim právem patří naše upřímné poděkování,“ dodal Ludvík Erdmann.

Autor: Roman Cichocki

2.4.2011
SDÍLEJ:
Záchranářům v Manětíně slouží od úterý moderní výjezdová základna. Z nevyhovujících stísněných prostor v centru města se přestěhovali do novostavby v těsném sousedství hasičské zbrojnice. Pozemek darovalo město, 4,4 milionu Kč Plzeňský kraj.

Bílá místa? Na mapě záchranky žádná nejsou

Viktorie v Lucernu.
12

FOTO: Když nevyhrajeme, budu zklamaný, říká Hruška

Plzeňským králem Vánoc bude smrk

Plzeň – Smrk ztepilý upravený na 13-14metrovou výšku bude letos ozdobou vánoční Plzně.

Skřítek Zdravínek bude doprovázet nemocné děti

Plzeň - Fakultní nemocnice přichází s novým projektem pro malé pacienty. 

Rok 1947 a oprava plzeňských lázní

Plzeň – Seriál Plzeňský dějepis se dnes vrací o 70 let zpět.

Šetření dospělo do konce. Řidič, který srazil dva chlapce, je vinen

Plzeň – Policie obvinila 23letého řidiče, který srazil letos v červnu dvě děti. Za usmrcení z nedbalosti mu hrozí jeden až šest let za mřížemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení