První vešel do hotelu trenér Walter Mazzarri, po něm se dovnitř trousili ve skupinkách hráči většinou s kulichy na hlavě a v klubových azurových teplákových soupravách. Na rozdíl od většiny ostatních plejerů neušel pozornosti útočník Edinson Cavani, jehož autogram se stal žádaným zbožím.

Mrazivé počasí? Nevadí

Zatímco ve městě pod Vesuvem se denní teploty vyšplhají ke třinácti stupňům Celsia, v Plzni Italy zastihla chumelenice a dva stupně pod nulou. A bude hůř. Zítra večer teplota klesne až na minus sedm stupňů. Mluvčí klubu Guido Baldari se neobává, že by mrazivé počasí bylo pro italské mužstvo nevýhodou. „Když jsme hráli ve Švédsku a jiných zemích na severu Evropy, tak bylo i minus dvacet. Počasí v Česku pro nás určitě nebude problém," tvrdil Baldari.

Sehnat některého z neapolských fotbalistů alespoň na krátký rozhovor byl nadlidský úkol. Hráči se odvolávali na zákaz komunikace s médii. Po ubytování je čekal oběd, odpočinek a večerní trénink. „Je možné, že si ve čtvrtek dopoledne prohlédneme město," prozradil další program Baldari.

Italové s sebou přivezli klubového kuchaře – specialistu na výživu pro sportovce. Podávat se bude především maso a zelenina.