Letos je ovšem vše jinak a na malé obyvatele čeká zastřešená nádrž s průzračnou vodou, která jim při vedrech přijde jistojistě vhod.

Podle ředitelky domova Heleny Tiché si bývalý bazén dokonce vysloužil přezdívku. „Říkali jsme mu louže. Nebyl vůbec v dobrém stavu, mráz ho během zimy nadzvedl, stěny popraskaly, a navíc byl malý. Když se u nás ale vloni konal den se záchranáři, pan hejtman Chovanec s panem radním Šimánkem bazén viděli a slíbili, že kraj nám pomůže postavit nový," říká ředitelka.

Na větší i menší trnovské děti tak nyní čeká dvouúrovňový krytý bazén s plochou dvaatřiceti čtverečních metrů, který je navíc zastřešený. „Děti mají velkou radost a já také, protože je léto a ony ho budou trávit na zahradě a konečně budou moci i do vody," dodala ředitelka.

„Plzeňský kraj přispěl na tuto stavbu částkou 500 tisíc korun, zbytek, tedy 105 tisíc korun, zaplatil dětský domov pomocí sponzorských darů. Bazén je úžasný," usmíval se při pondělním otevření krajský radní pro oblast zdravotnictví Václav Šimánek.

A co děti z Trnové v nejbližší době ještě čeká? „O víkendu se bude v Trnové konat pouť, kterou určitě nevynecháme, dále nás čeká velká akce s Romanou Jákl Vítovou a Dagmar Patrasovou, 23. srpna tradiční rozloučení s prázdninami Vánoce v létě a letos navíc opět díky pomoci kraje pojedeme s dětmi také k moři do Turecka," dodala Helena Tichá.