„Do 14. ledna budou odpojeny všechny plynoměry a elektroměry v domě. Zbývají jen dva nájemníci, kteří jsou nyní ve výkonu trestu, a ti dostali z bytů výpověď,“ potvrdil vedoucí bytového odboru magistrátu Zdeněk Švarc. Všem ostatním nájemníkům zajistilo město jiné byty, například na Slovanech, Borech nebo ve středu města. Do jiného městského ghetta na Jateční třídu přestěhovala radnice jen jednu rodinu. „Měli problém s nájemným, neplnili podmínky nájemní smlouvy. Dluh městu splácejí,“ vysvětlil Švarc. Do pavlačového domu na Jateční třídě už podle něj teď až na tuto výjimku nikdo dekrety nedostává. „Volné byty se tu už neobsazují,“ potvrdil Švarc.

Dům v Resslově ulici, kde žili převážně Romové, musí nechat radnice po vystěhování nájemníků už po několikáté znovu uklidit od odpadků. Jako vždycky se znovu navršily na dvorku, chodbách a všude okolo. Až projde objekt očistou, nechá mu město zazdít okna a tím snad zamezí tomu, aby se do něj stahovaly různé živly.

Resslova 13 bude pak na prodej, stejně jako další, mnohem aktraktivnější objekty v okolí. Město se hodlá zbavit někdejšího sídla komunistů na rohu Americké a Prokopovy třídy nebo vedlejšího činžáku na Americké 38, kde léta fungoval obchod s textilem. „Transakci už schválila a doporučila majetková komise a v dohledné době ji dostanou na stůl městští radní a vzápětí zastupitelé,“ potvrdil radní města pro nakládání s městským majetkem Vladimír Tichý (ODS). Právě majetková komise doporučila, aby město prodalo každý z objektů zvlášť, a to formou obálkové metody. Vyhrát má ten, kdo nabídne za nemovitost nejvíce.

Opozici se záměr nelíbí a tvrdě jej kritizuje. „Zbavovat se domů v době, kdy není cena nemovitostí na trhu ideální, je neuvěřitelné,“ prohlásil zastupitel za ČSSD a šéf kontrolního výboru Miloslav Šimák.