Situace se díky tomu nejvíce zlepšila na nejvytíženější Karlovarské ulici, kde na křižovatce U Družby klesl denní počet průjezdů vozidel o 15 procent, u křižovatky Pod Záhorskem pak o 12 procent, tedy cca šest tisíc aut za den.

„Západní okruh dopravě v Plzni výrazně pomohl. Potvrzují to nejen čísla, ale i osobní zkušenosti řidičů, se kterými jsem měl možnost hovořit. Situaci v oblasti dopravy ve městě budeme dál sledovat a průběžně vyhodnocovat. Věřím, že trend, který se díky okruhu podařilo nastolit, ještě umocníme dalšími investicemi do dopravní infrastruktury,“ uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

„Obchvat je intenzivně využívaný od prvního dne otevření a čísla ukazují, že jeho obliba mezi řidiči stále roste. Nejvíce se odlehčilo Karlovarské ulici a pak také Skvrňanské. Z tohoto poklesu je pravděpodobné, že okruh výrazně ulevil i krajským silnicím na západ od Plzně,“ popsal situaci Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Křimice - Západní okruh - Regensburská ulice, silniční most a železniční most
Vyzkoušeno. Západní okruh v Plzni ulevil městu a zrychlil průjezd centrem

Nejvíce aut projelo po okruhu mezi Košutkou a Radčicemi 20. února, tedy den po otevření, za 24 hodin to bylo téměř 17 tisíc vozidel. „V běžné pracovní dny použije okruh zhruba 14,5 tisíce vozidel, z toho je 1,5 tisíce nákladních, z nichž je 200 kamionů,“ vyjmenoval náměstek. O sobotách podle něj vyjede na obchvat cca 11,5 tisíce vozidel, o nedělích necelých 10 tisíc.

Město bude situaci v centru Plzně i nadále monitorovat a další dopady Západního okruhu posuzovat. Momentálně je ale nutné brát v potaz, že na novou dopravní stavbu si řidiči budou ještě nějakou dobu zvykat a vyhodnotit její skutečný vliv na provoz bude možné až po delším čase. „Již z dosavadních dat je ale patrné, že Západní okruh otevírá potenciál pro další zklidnění dopravy v centru města,“ doplnil Aleš Tolar.