„V současné době se opravuje stávající objekt. V budoucnu se zde budou nacházet kancelářské prostory vyššího standardu,“ říká Petr Linhart z developerské společnosti Michael Development. Ta má v úmyslu využít i proluku v sousedství budovy. Zde by měl totiž vzniknout luxusní devítipatrový bytový dům s názvem Palác Ehrlich. Projekt k němu vytvořil významný český architekt Bořek Šípek. „Čekáme na stavební povolení. Vyskytly se určité komplikace, ale to je u podobných projektů běžné,“ doplňuje Linhart.

Přestože investor zatím stavební povolení nemá, řada bytů v připravovaném paláci je již prodaná. Týká se to především těch ve vyšších patrech. Spojením některých bytů někteří zákazníci získají až prostor s výměrou 300 metrů čtverečních.

Palác se má stát nejluxusnějším místem pro bydlení v Plzni, samotná budova si pak dělá zálusk na to být architektonickou dominantou západočeské metropole. Bude v něm padesát bytů o ploše od 40 do 200 metrů čtverečních.

Cena bytů je od 40 do 70 tisíc korun za metr čtvereční. Cena bytu se v Plzni běžně pohybuje kolem 30 tisíc korun za metr čtvereční.